گوگل در هند ۱۱۳ میلیون دلار جریمه شد

گوگل در هند ۱۱۳ میلیون دلار جریمه شد

ابرنت: به گزارش ابرنت، گوگل برای شیوه های ضدانحصارطلبی در هند، ۱۱۳ میلیون دلار جریمه شد و دستور یافت طراحان اپلیکیشن را از استفاده از سیستم پرداخت غیرگوگل در این کشور منع نکند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، کمیسیون رقابت هند اعلام نمود گوگل از موقعیت برتر خود بهره برده تا طراحان اپلیکیشن را مجبور کند از سیستم پرداخت درون برنامه ای این شرکت استفاده کنند؛ در حالیکه فروش کالاهای دیجیتالی درون برنامه ای، راه اصلی درآمدزایی طراحان اپلیکیشن از کارشان است.

این اقدام کمیسیون رقابت هند، جدید ترین ضربه به گوگل در یکی از بازارهای اولویت دار این شرکت است. گوگل پنج شنبه گذشته از جانب این دیده بان جهت استفاده از شیوه های ضد رقابتی در ارتباط با سیستم عامل اندروید، ۱۶۲ میلیون دلار جریمه شده و دستور یافته بود رویکردش را در پلت فرم اندروید تغییر دهد.

سخنگوی گوگل اظهار داشت: مدل این شرکت با پایین نگه داشتن هزینه ها، به تغییر و تحول دیجیتالی هند و گسترش دسترسی به صدها میلیون هندی، کمک کرده است. ما نسبت به کاربران و طراحان متعهد مانده ایم و این تصمیم را برای ارزیابی اقدامات بعدی خود، مرور می نماییم.

این غول فناوری آمریکایی می تواند برای احکام اخیر در دادگاه هندی، درخواست تجدیدنظر کند.

در حکم ۱۹۹ صفحه ای کمیسیون رقابت هند آمده است از گوگل خواسته شده است هشت چاره اتخاذ کند یا در مدت سه ماه، اصلاحاتی در فعالیتهای خود صورت دهد که شامل عدم محدود کردن استفاده طراحان اپلیکیشین از سیستم پرداخت غیرگوگلی برای خرید اپلیکیشن یا خرید درون برنامه ای است.

این حکم مایه شادمانی بزرگ استارتاپ ها و شرکتهای کوچک تر هندی است که مدتها نسبت به سیاست گوگل در تحمیل استفاده از سیستم پرداخت این شرکت به طراحان اپلیکیشن، معترض بودند.

تحقیقات در رابطه با اکوسیستم پرداخت گوگل در سال ۲۰۲۰ بعد از ثبت یک شکایت ضد انحصارطلبی ضد گوگل، شروع شد. این دیده بان هویت شاکی را به درخواست او، محرمانه نگه داشته است. گوگل با تحقیقات جداگانه دیگری در مورد شیوه کسب و کارش در بازار تلویزیون هوشمند هند روبروست.

بر اساس گزارش رویترز، گوگل برای اجبار کردن طراحان نرم افزاری که از فروشگاه برنامه این شرکت استفاده می نمایند، جهت استفاده از سیستم پرداخت گوگل که برای هر خرید انجام شده، ۳۰ درصد کمیسیون دریافت می کند، با انتقاد جهانی روبروست. به تازگی، گوگل در کشورهای بیشتری با استفاده از سیستم های پرداخت دیگر موافقت کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، آمار شرکت تحقیقاتی کانتر ریسرچ نشان داده است که سیستم عامل اندروید گوگل در ۹۷ درصد از ۶۰۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در هند استفاده می شود.

منبع:

1401/08/06
13:53:45
0.0 / 5
369
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ابر نت