وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاكید كرد

پلتفرم های داخلی حمایت و تقویت می شوند

پلتفرم های داخلی حمایت و تقویت می شوند

ابرنت: به گزارش ابرنت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته است آنچه که من احساس وظیفه می کنم و در حال انجام می باشد، تقویت و پشتیبانی از پلتفرم های داخلی است تا ابزار کسب و کار برای کسانی که وارد آن می شوند، فراهم گردد.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا در جمع دانشجویان در رابطه با شریط فعلی پیام رسان های داخلی، صحبت هایی داشته و تاکید کرده است من بعنوان وزیر ارتباطات در رابطه با این که اینستاگرام بسته یا باز شود در جلساتی که تصمیم گیری می کنند، نظرات کارشناسی دارم و نظرات خویش را اعلام می کنم اما تصمیم گیری با ما نیست.

وی اضافه کرد: کما این که برای فیلتر کردن هر سایت معمولی هم کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه که در دادستانی کل کشور ۱۳ عضو دارد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یک عضو آن است، تصمیم می گیرد.

زارع پور اظهار داشت: ولی آنچه که من احساس وظیفه می کنم و در حال انجام است، تقویت پلتفرم های داخلی و پشتیبانی از آن هاست تا کسانی که وارد این پلتفرم ها می شوند، حتی مردم، ابزار کسب و کار برایشان فراهم گردد. فارغ از این که چه اتفاقی می افتد، اگر تصمیم گیری هم بشود که پیام رسان های خارجی باز شوند، یک پلتفرم داخلی هم وجود دارد با این همه حمایت و امکاناتی که دولت فراهم نموده است و بعد از آن مردم انتخاب می کنند. پلت فرم های خارجی هم هستند که هیچ کدام از موارد در آن نیست.
پیش از این هم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفته بود که هم اکنون تمرکز ما پشتیبانی از پیام رسان هایی است که مردم اقبال بیشتری به آنها نشان داده اند و با آماده شدن زیرساخت هایشان، کیفیت آنها هم به شکل قابل توجهی افزوده شده است.
او با اشاره به اینکه وجود پیام رسان های مختلف در کشور شاید نیاز و لزوم نباشد اما نمی گردد یک باره همه آنها را کنار گذاشت، اطلاع داده بود که یک برنامه مدونی را دنبال می نماییم تا کمک نماییم آنها تقویت شوند و در نهایت دو یا سه پیام رسان در کشور فعال باشند که بتوانند نیازهای مردم را بر طرف کنند.
وی افزود: در حال حاضر تمرکز ما پشتیبانی از پیام رسان هایی است که مردم اقبال بیشتری به آنها نشان داده اند و زیر ساخت های آنها آماده است و در این زمان هم کیفیت شان به شکل قابل توجهی افزوده شده است.

منبع:

1401/08/02
20:47:57
0.0 / 5
401
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ابر نت