درخواست یزدی خواه از وزیر ارتباطات برای ایجاد ادامه فعالیت کسب وکارها در فضای مجازی

درخواست یزدی خواه از وزیر ارتباطات برای ایجاد ادامه فعالیت کسب وکارها در فضای مجازی

به گزارش ابرنت، نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از وزارت ارتباطات درخواست نمود تا زمینه تداوم فعالیت کسب و کارها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داخلی را با حداکثر توان بوجود آورده تا مردمی که معیشتشان از این طریق تأمین می شود، آرامش بیشتری داشته باشند.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، سیدعلی یزدی خواه در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی، بیان نمود: فتنه گران به خیال خام خود خواستند آثار و برکات عظیم راهپیمایی اربعین حسینی (ع)، عضویت ایران در پیمان اقتصادی شانگهای و آثار فراوان حضور رئیس جمهوری در مقر سازمان ملل را را ناچیز جلوه و تحت الشعاع قرار دهند.
وی خاطرنشان کرد: کنگره آمریکا در آخرین اظهارات غیر قانونی خود ضمن حمایت آشکار از آشوبگران در یک فضولی آشکار در جمعه گذشته و برخلاف حقوق بین الملل خواهان ایران غیر هسته ای و اداره غیر دینی کشورمان شده است.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه ضمن تبریک آغاز بهار تعلیم و تربیت به معلمان و اساتید اظهار داشت: آنها فرماندهان جنگ نرم کشور هستند، اما قانون رتبه بندی معلمان هنوز به صدور حکم برای فرهنگیان منجر نشده است و فعلاً مبحث را به پرداخت یک ماه وجه علی الحساب گذرانیده اند، بنابراین استدعا دارم اقدامات نهایی سریعا ساماندهی گردد.
یزدی خواه اضافه کرد: خیلی از مدارس کشور در دوره های مختلف با گذشت ۱۰ روز از سال تحصیلی هنوز دبیر و آموزشگار ندارند، ازاین رو از دولت تعیین تکلیف و اجرای دقیق و کامل مراحل رتبه بندی و ساماندهی نیروهای مهرآفرین که سرمایه های نظام آموزشی کشور هستند را خواستارم.
وی با اشاره به اینکه عدم وجود کیفیت در بعضی مدارس دولتی رنج آور است، اظهار داشت: اعلام نتایج کنکور دانشگاه ها و المپیادهای علمی بزرگترین شاهد افول کیفیت در مدارس دولتی است که توجه به این مدارس درخواست خیلی از خانواده ها و فرهنگیان است. همینطور خیلی از مدارس کشور فاقد نیروی خدماتی و سرایدار هستند که نظام برنامه ریزی و سازمان امور اداری و استخدامی باید به این مورد توجه داشته باشند.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس اضافه کرد: یک سال و نیم از بازنشستگی معلمینی می گذرد که هنوز پاداش آخر خدمت آنها پرداخت نشده است، تا چه زمانی فرهنگیان باید تاوان عدم بودجه ریزی درست را بدهند.
یزدی خواه با اشاره به اینکه کارکنان دولت از حیث حقوق و دستمزد با عنایت به هزینه سرسام آور زندگی تحت فشار بوده و نیازمند توجه بیشتری هستند، اظهار داشت: کارمندان دولت بخصوص بازنشستگان لشکری و کشوری عائله دولت بوده و تأمین حقوق انها باید مورد توجه قرار بگیرد کما این که سال از نیمه گذشته است.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود در جنوب تهران بیان نمود: حل معضل تنش آب آشامیدنی در جنوب استان تهران همچون شهرهای قلعه نو، حسن آباد و...، توجه به حقآبه کشاورزان با عنایت به وسعت منطقه زیر کشت بر مبنای نقشه های هوایی دهه ۴۰، حل معضلات ترافیکی کمربندی دوم تهران که از ۲۵ سال قبل به صورت ناقص بهره برداری شده، مورد تقاضا است.
وی اظهار داشت: در مقابل بلند مرتبگی ایثارگران و جانبازان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس سر تعظیم فرود آورده و بر خالقان حماسی ترین دوران تاریخ کشور عزیزمان درود می فرستم.
یزدی خواه ضمن گرامی داشت هفته نیروی انتظامی تصریح کرد: از این فرصت برای ابراز تشکر از زحمات شبانه روزی نیروهای انتظامی بهره برده و آمادگی خود برای همکاری در جهت ترمیم حقوق و امکانات لجستیک و پشتیبانی و افزایش قدرت پلیس را اعلام می کنم.
او همینطور از وزارت ارتباطات خواست تا زمینه تداوم فعالیت کسب و کارها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی داخلی را با حداکثر توان بوجود آورده تا مردمی که معیشتشان از این طریق تأمین می شود، آرامش بیشتری داشته باشند.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس در انتها از وزارت ورزش هم تقاضا کرد با عنایت به حوادث اخیر، تحرک بیشتری نسبت به موضوعات مورد اطلاع در جامعه ورزشکاران داشته باشد.
منبع:

1401/07/11
21:53:35
0.0 / 5
2796
تگهای خبر: آموزش , ارتباطات , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ابر نت