حذف اپلیکیشن های بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه در فروشگاه اپل

حذف اپلیکیشن های بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه در فروشگاه اپل

ابرنت: به گزارش ابرنت، اپل، اپلیکیشن های iOS متعلق به شرکت وی کی (VK) که صاحب بزرگترین شبکه اجتماعی روسیه است، را در سطح جهانی از فروشگاه اپ استور حذف نمود.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، شرکت وی کی در اطلاعیه ای در وبسایت خود اعلام نمود اپلیکیشن هایش توسط اپل مسدود شده اند اما این شرکت به طراحی و پشتیبانی از اپلیکیشن های iOS ادامه خواهد نمود.

سخنگوی اپل در گفت و گو با وبسایت ورج، تائید کرد اپلیکیشن های وی کی حذف و حسابهای طراح این شرکت بسته شده اند.

سخنگوی اپل این طور توضیح داد که این اپلیکیشن ها توسط طراحانی توزیع می شدند که یک یا چند نهاد تحریم شده توسط انگلیس، در آنها سهام حداکثری یا حداقلی داشتند. این شرکت به منظور رعایت این تحریم ها، به فعالیت حسابهای طراح در رابطه با این اپلیکیشن ها، خاتمه داد و این اپلیکیشن ها نمی توانند هیچ کجا از فروشگاه اپ استور دانلود شوند.

دولت انگلیس دوشنبه هفته جاری تحریم های جدیدی ضد الیگارش های روسیه در واکنش به همه پرسی اخیر مسکو در مناطقی از اوکراین، به اجرا گذاشت. این تحریم ها، ۲۳ مدیر در بانک روسی گازپروم بانک که با شرکت وی کی ارتباط داشتند را هدف گرفت.

وزارت امور دیجیتالی روسیه به شبکه آر تی اعلام نمود: سرگرم تحقیقات در رابطه با علت حذف شدن اپلیکیشن ها و حسابهای طراح شرکت وی کی است و بر اهمیت شبکه اجتماعی و میزان استفاده از خدمات عرضه شده توسط این شرکت روسی تاکید نمود. اپلیکیشن های وی کی هنوز در فروشگاه پلی استور گوگل قابل دسترس هستند.

از زمان آغاز جنگ روسیه در اوکراین، سایتهای شبکه اجتماعی آمریکایی شامل اینستاگرام، فیسبوک و توییتر در روسیه مسدود شده اند. آمریکا و دولتهای دیگر، خیلی از کسب و کارها و اشخاص تحت حمایت دولت روسیه شامل ولادیمیر کری ینکو، مدیرعامل شرکت وی کی و متحد پوتین را تحریم کرده اند.

شرکت وی کی، دومین شرکت اینترنتی بزرگ روسیه بعد از یاندکس است که گوگل روسیه بشمار می رود. این شرکت در سال ۲۰۰۶ توسط پاول دوروف تاسیس شد اما دوروف بعد از اینکه حاضر نشد با مقامات روسیه همکاری کند، از این شرکت بیرون انداخته شد. وی حالا برنامه پیامرسان تلگرام را اداره می کند.

حذف اپلیکیشن های وی کی از فروشگاه اپل به معنای آن است که کاربران آیفون دیگر نمی توانند به اپلیکیشن پنجمین سایت محبوب روسیه و همینطور اپلیکیشن های دیگر وی کی شامل ایمیل و موزیک دسترسی داشته باشند. این شرکت به خبرگزاری اینترفکس اعلام نمود این اپلیکیشن ها می توانند همچنان کار کنند اما مشکلاتی در مورد اعلان ها و پرداخت ها وجود خواهد داشت.

بر اساس گزارش وبسایت ورج، اپل اوایل سال جاری فروش محصولاتش در روسیه را متوقف و دسترسی به تعداد خاصی از اپلیکیشن های خبری روسیه را مسدود کرد.

قانونی که سال میلادی گذشته در روسیه به اجرا درآمده بود، شرکتهایی نظیر اپل و سامسونگ و سایر سازندگان گوشی را ملزم کرده بود اپلیکیشن های روسی مانند وی کی و یاندکس را در گوشیهایی که در بازار این کشور می فروشند، به صورت از پیش نصب شده، عرضه کنند.

منبع:

1401/07/07
12:41:08
0.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ابر نت