درآمد استخراج بیت کوین به قعر دو ساله سقوط کرد

درآمد استخراج بیت کوین به قعر دو ساله سقوط کرد

ابرنت: ابرنت: درآمد جهانی استخراج بیتکوین در بحبوحه زمستان رمزارز و بحران انرژی جهانی، به 17.2 میلیون دلار در روز کاهش پیدا کرده است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، آمار وب سایت بلاک چین دات کام نشان میدهد درآمد جهانی استخراج بیتکوین حدود ۷۲ درصد در مقایسه با نوامبر سال قبل که ماینرها روزانه ۶۲ میلیون دلار درآمد داشتند، کاهش پیدا کرده است.

جو برنت، تحلیلگر ارشد شرکت "بلاک وِر سولوشنز" در این زمینه اظهار داشت: ماینرهای بیتکوین همزمان با ریزش قیمت بیتکوین، دشواری استخراج و افزایش قیمتهای انرژی، همچنان شاهد کاهش میزان سودشان هستند.

این امر برخی از بازیگرانی که دستگاه های استخراج گرانقیمت خریده بودند و روی افزایش قیمت بیتکوین برای جبران سرمایه گذاری خود حساب کرده بودند را تحت فشار قرار داده است. بیتکوین حدود ۱۹ هزار دلار معامله می شود و از ماه آگوست نتوانسته است به بالای سقف ۲۵ هزار دلار صعود کند، چه رسد به اینکه بتواند باردیگر به رکورد ۶۹ هزار دلار نوامبر بازگردد.

همزمان، با ورود ماینرهای بیشتر به عرصه استخراج رمزارز، پروسه حل پازل ها برای استخراج بیتکوین، دشوارتر شده است که به مفهوم صرف نیروی رایانشی بیشتر و هزینه های فعالیت بالاتر، به ویژه برای کسانی است که قراردادهای بلندمدت خرید برق ندارند.

سود ماینرهای بیتکوین برای یک تراهش در ثانیه نیروی رایانش، از ژوییه بین ۰.۱۱۹ دلار تا ۰.۰۷۰ دلار در روز بوده است که کمتر از ۰.۴۵ دلار در نوامبر گذشته و کمترین میزان در دو سال قبل است.

این وضعیت ممکنست به همین منوال بماند. شاخص هش ریت لوکسور که پتانسیل درآمد استخراج را اندازه می گیرد، از شروع سال میلادی جاری تاکنون، حدود ۷۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

این وضعیت برای استخراج کنندگان بیتکوین دردناک بوده است. ارزش سهام "ماراتون دیجیتال"، "رایوت بلاک چین" و "والکری بیتکوین ماینرز ئی تی اف" امسال بیش از ۶۰ درصد سقوط کرده و اپراتور دیتاسنتر استخراج رمزارز "کامپیوت نورت" هفته گذشته اعلام ورشکستگی کرد.

با این حال، استخراج بیتکوین زمان طولانی پیش رو دارد. انتظار می رود آخرین بیتکوین در سال ۲۱۴۰ استخراج شود که بیش از یک قرن دیگر است و در این فاصله، بعضی مترصد فرصت در فضای رکود خواهند بود.

مدیرعامل شرکت سازماینینگ که بدنبال راه اندازی فعالیت استخراج با بهره گیری از نیروی تجدیدپذیر است، می گوید تجهیزات استخراج که ابتدای امسال ۱۰ هزار دلار بودند را حالا می توان ۵۰ تا ۷۵ درصد ارزان تر تهیه کرد.

بر اساس گزارش رویترز، در حقیقت، کاهش خرید تجهیزات توسط ماینرها، سازندگان را مجبور کرده است نرخها را کاهش دهند.
1401/07/06
12:46:33
0.0 / 5
266
تگهای خبر: ارزش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
ابر نت