بزوس عنوان دومین ثروتمند بزرگ جهان را به میلیاردر هندی بخشید

بزوس عنوان دومین ثروتمند بزرگ جهان را به میلیاردر هندی بخشید

به گزارش ابرنت، بنیانگذار و رئیس هیات مدیره آمازون، جایگاه دومین ثروتمند بزرگ جهان را به میلیاردر هندی واگذار کرد.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان داد جف بزوس روز جمعه ۱۶ سپتامبر به رتبه سومین ثروتمند بزرگ جهان نزول کرد. ثروت بزوس به ۱۴۵.۸ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۴۶.۹ میلیارد دلار ثروت گوتام آدانی رسید و آدانی در انتها روز، با ۱۴۷ میلیارد دلار ثروت، دومین ثروتمند بزرگ جهان شد. بزوس سال میلادی گذشته عنوان ثروتمندترین مرد جهان را به ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی برقی تسلا واگذار کرده بود.

طبق اطلاعات شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، تنها یک میلیارد دلار بین بزوس و گوتام آدانی که میلیاردر هندی و رئیس هیات مدیره گروه صنعتی آدانی است، فاصله وجود دارد. ثروت بزوس در این رتبه بندی ۱۵۰ میلیارد دلار و ثروت آدانی، ۱۴۹ میلیارد دلار برآورد شد.

با توجه به اینکه عمده ثروت این دو نفر، در ارتباط با سهامی است که در شرکتهایشان در اختیار دارند، کاملا انتظار می رفت آدانی تا آخر روز جمعه از بزوس جلو بزند.

نوسان فعلی بازارها که ناشی از نگرانی ها نسبت به سلامت اقتصاد در رویارویی با افزایش سریع نرخ های بهره توسط فدرال رزرو برای مقابله با تورم است، روی سهام گروههای فناوری مانند آمازون، تأثیر منفی گذاشته است. ارزش سهام آمازون از ژانویه، حدود ۲۶ درصد ریزش کرده و در نتیجه، ثروت بزوس را سال جاری به میزان ۴۵.۵ میلیارد دلار کاهش داده است.

در مقابل، ثروت آدانی رشد فضایی داشته و از ژانویه، به میزان ۷۰.۳ میلیارد دلار افزوده شده است.

موکش آمبانی، میلیاردر هندی دیگر، با ثروت ۸۸.۷ میلیارد دلار، دهم ثروتمند بزرگ جهان است و ثروتش سال جاری تا ۱۵ سپتامبر، ۱.۰۲ میلیارد دلار افزایش داشته است. اما روز جمعه ثروت آمبانی که رئیس و مدیرکل شرکت ریلانس اینداستریز است، ۱.۳ میلیارد دلار کاهش پیدا کرد.

ابتدای سال ۲۰۲۲، آدانی ثروتمندترین مرد آسیا شد و بالاتر از آمبانی ایستاد.

ثروت سایر افراد حاضر در لیست ۱۰ ثروتمند بزرگ جهان هم کاهش پیدا کرده است.

ثروت ایلان ماسک که ثروتمندترین مرد جهان است، با ۶.۴۴ میلیارد دلار کاهش، به ۲۶۴ میلیارد دلار رسید.

برنارد آرنو، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت LVMH، حدود ۴۰.۲ میلیارد دلار از دست داد و ثروتش به ۱۳۸ میلیارد دلار رسید.

ثروت بیل گیتس، با ۲۶.۶ میلیارد دلار کاهش، به ۱۱۲ میلیارد دلار رسید.

ثروت وارن بافت، ۱۲.۷ میلیارد دلار آب رفت و به ۹۶.۲ میلیارد دلار رسید.

ثروت لری پیج، یکی از دو موسس آلفابت، به میزان ۳۳.۷ میلیارد دلار کاهش پیدا کرد و به ۹۴.۷ میلیارد دلار رسید و ثروت سرگی برلین، بنیانگذار دیگر آلفابت، با ۳۲.۹ میلیارد دلار کاهش، به ۹۰.۶ میلیارد دلار رسید.

ثروت لری الیسون با ۱۸.۱ میلیارد دلار کاهش، به ۸۹ میلیارد دلار رسید.

ثروت آدانی از اوت که سومین ثروتمند بزرگ جهان شد، به میزان ۱۲ میلیارد دلار افزوده شد در حالیکه ثروت بزوس سه میلیارد دلار سقوط کرد.

درخشش اقبال آدامی در دوران پاندمی کووید ۱۹ شروع شد. ثروت خالص وی در مارس سال ۲۰۲۰، بیشتر از شش میلیارد دلار بود اما از آن زمان ۲۵ برابر شده است. با عنایت به این افزایش، احتمال اینکه آدانی تا آخر سال جاری از ماسک بعنوان ثروتمندترین مرد جهان سبقت بگیرد، وجود دارد.

آدانی ۶۰ ساله، چندان در غرب شناخته شده نیست. وی در سال ۱۹۶۲ در احمدآباد در غرب هند در خانواده متوسطی با هفت فرزند به دنیا آمد و پدرش فروشنده کوچک منسوجات بود. آدانی یک مدیر خودساخته است که از ۱۶ سالگی در شرکت بازرگانی الماس برادران ماهندرا مشغول به کار شد و در سال ۱۹۸۸، شرکت بازرگانی کالایی تاسیس کرد که در نهایت به تشکیلات عظیم آدانی تبدیل شد.

بر اساس گزارش وبسایت استریت، گروه آدانی به تازگی با خرید داراییهای سیمان شرکت هولسیم در هند، وارد بخش سیمان سازی شده و همینطور به دنبال راه اندازی یک کارخانه آلومینیوم است.
1401/06/27
11:29:03
0.0 / 5
112
تگهای خبر: ارزش , خودرو , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ابر نت