خدمات جدید اپراتورهای تلفن همراه برای زائرین حسینی

خدمات جدید اپراتورهای تلفن همراه برای زائرین حسینی

به گزارش ابرنت، هر سال با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت مخابرات ایران و اپراتوهای تلفن همراه اقدامات و خدماتی را جهت تسهیل ارتباط مسافران درنظر می گیرند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، پیاده روی اربعین یکی از آیین های مهم شیعیان است که هر ساله در روزهای منتهی به اربعین حسینی برگزار می شود، به نحوی که این رویداد در سالهای اخیر بعنوان بزرگترین گردهمایی سالیانه مذهبی در جهان ثبت شده است.

پیش از این اپراتورهای تلفن همراه خدمات خویش را برای کسانی که قصد شرکت در مراسم پیاده روی اربعین را دارند اعلام نموده بودند و در حال حاضر هم از جدید ترین خدمات خود برای زائرین اطلاع داده اند؛ در همین رابطه ایرانسل با هدف تسهیل ارتباطات و دسترسی به اینترنت برای زائرین اربعین، سه بسته جدید را به لیست بسته های اینترنت رومینگ ویژه اربعین اضافه کرد.

این سه بسته جدید، شامل بسته ۷۵ مگابایتی با قیمت ۳۶ هزار تومان، بسته ۱۵۰ مگابایتی با قیمت ۶۶ هزار تومان و بسته ۳۰۰ مگابایتی با قیمت ۱۲۶ هزار تومان هستند.

ایرانسل پیش از این، دو بسته دیگر، شامل بسته ۶۰۰ مگابایتی با قیمت ۲۵۰ هزار تومان و بسته یک گیگابایتی با قیمت ۳۹۰ هزار تومان را در این رابطه معرفی کرده بود. تمامی بسته های فوق، هفت روز اعتبار دارند و در مناطق زیر پوشش سه اپراتور کشور عراق، شامل Zain، Asiacell و Korek، قابل استفاده هستند.

بسته های اینترنت رومینگ، ویژه ایام اربعین، از راه کد دستوری #۴*۱۱۱۱* و هم سوپر اپلیکیشن ایرانسل من، قابل فعال سازی هستند همینطور مشترکان ایرانسل باید توجه داشته باشند که بسته های اینترنت، مکالمه و پیامک فعال در شبکه ایران، هنگام حضور در کشور عراق، قابل استفاده نخواهند بود و لازم است که در صورت نیاز، بسته های اینترنت ویژه رومینگ را فعال کنند.


همچنین این اپراتور اعلام نموده است، با هدف یکپارچه سازی خدمات هوشمند دولتی، سامانه «ایران من» را برای تقویت زیرساخت های معاونت فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت کشور، از آذرماه ۱۴۰۰ توسعه داده است و الان آماده عرضه خدمات مجانی و بدون احتیاج به اینترنت، به زئران حضرت اباعبدالله الحسین (ع) است.
از جمله مهترین امکانات «ایران من» برای زائرین، اعلام موقعیت در چارچوب پیامی کوتاه و به صورت مجانی است که دسترسی به اینترنت یا استفاده از سیمکارت کشور میزبان احتیاجی ندارد. از راه این امکان، زائرین می توانند برای تمام شماره های داخل و خارج از ایران همچون دوستان و همراهان خود، پیامی را به صورت مجانی ارسال کرده و در آن از موقعیت مکانی که در آن قرار دارند، خبر دهند.
زائرین می توانند از راه «ایران من»، به سامانه های جامع زیارتی ویژه اربعین همچون سامانه زائرالحسین (سامانه واحد زیارت ائمه معصومی) برای دریافت زائر کارت و بارکد دوبعدی خودرو های عمومی، سامانه سماح (ثبت نام متقاضیان اربعین حسینی ۱۴۰۱)، دسترسی پیدا کنند و تمام این خدمات را به صورت واحد در اختیار داشته باشند.

اطلاع از پایانه های هلال احمر، اطلاع از پایانه های مسافربری، ثبت نام موکب، آگاهی از آخرین اطلاع رسانی های ستاد اربعین و آموزش نکات لازم برای پیاده روی امن و سلامت در روزهای اربعین، همچون دیگر امکاناتی است که از راه اپلیکیشن «ایران من»، در اختیار کاربران قرار دارد.

همچنین طبق اعلام اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، یک اپلیکیشن هم به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی(ع) و مشارکت خیل عظیمی از ایرانی ها و دلدادگان به آل الله در رویداد عظیم پیاده روی از نجف تا کربلا، خدمات ویژه خود برای این دست از مشترکان را اعلام نمود.

با توجه به این که یکی از چالش های همیشگی زائرین در پیاده روی اربعین، دسترسی به اینترنت و برقراری ارتباط بوده و این مورد اهمیت بسیاری برای زائرین دارد، این اپلیکیشن در جهت مسئولیت اجتماعی خود و با همکاری همراه اول و ایرانسل، در نظر دارد پاسخگوی بخشی از نیازهای ارتباطی زائرین در این ایام باشد.

دارندگان سیمکارت های همراه اول و ایرانسل که متقاضی استفاده از سرویسهای مجانی «ارسال پیام متنی و صوتی، برقراری تماس و اشتراک گذاری موقعیت مکانی» هستند، می توانند با نصب یا به روزرسانی آن در تلفن همراه خود، به این توانایی های ویژه ایام اربعین دسترسی داشته باشند. استفاده از این سرویسهای ویژه تا تاریخ ۳۰ شهریور ماه سالجاری فراهم است و همینطور خدمات تماس صوتی این اپلیکیشن در این ایام کاملاً متمایز و کاربردی در اختیار زائرین قرار خواهد گرفت؛ به این صورت که افراد می توانند بدون احتیاج به تهیه بسته رومینگ و پرداخت هزینه اضافه با انتخاب گزینه تماس صوتی این اپلیکیشن در کشور عراق با تلفن ثابت یا همراه عزیزان خود در ایران تماس برقرار کنند.

همراه اول پیش از این و در جهت مسئولیت اجتماعی خود نسبت به زائرین حسینی(ع)، مطابق با سنوات گذشته تعرفه های ویژه اربعین خویش را رونمایی نمود که از راه این لینک قابل مشاهده است؛ همینطور دو بسته ویژه با حجم های «نامحدود» و «۱۵۰ مگابایت» به قیمت های ۳۵۰ و ۱۰۰ هزار تومان هم عرضه کرد.

لازم به ذکر است برای بهره مندی از امکانات رومینگ بین الملل حتما نیاز است تا زائرین حسینی قبل از خروج از کشور با شماره گیری کددستوری «ستاره ۱۰ ستاره ۲۹۱۰ مربع» یا از راه رفتن به اپلیکیشن «همراه من» از فعال بودن سرویس رومینگ خود اطمینان حاصل کنند.

بسته های ویژه همراه اول

همچنین همراه اول با عنایت به افزایش موج سفرها به کشور عراق برای پیوستن به راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) و استقبال مشترکان اپراتور اول تلفن همراه از بسته های ویژه تدارک دیده شده برای زائرین که در نهایت منجر به استفاده از سیمکارت ایرانی شان شده، سرویس «محدودیت مصرف دیتا با تعرفه آزاد» را فعال کرد.

این اقدام به منظور کاهش هزینه های «رومینگ ناخواسته» مشترکان در عراق صورت گرفته است تا زائرین اربعین در صورت استفاده از سیمکارت ایرانی خود هنگام رومینگ اپراتورهای عراقی، ناخواسته با هزینه های اضافی استفاده از اینترنت مواجه نشوند؛ دقیقاً مشابه حالت فعال کردن Data Roaming گوشی که دسترسی به شبکه دیتا در حالت رومینگ را محدود می کند؛ این سرویس محدود کننده دیتای رومینگ برای مشترکان به صورت خودکار از راه شبکه همراه اول بر پروفایل زائرین ایرانی حاضر در عراق فعال گشته است در این حالت، مشترکان نرمال دائمی و اعتباری با حداقل شارژ هزار تومان، می توانند به صورت مجانی از فروشگاه آنلاین همراه اول، اپلیکشن همراه اول و اپلیکیشن روبیکا به صورت مجانی استفاده نمایند.

البته تمامی مشترکان می توانند در صورت احتیاج به دسترسی به وبسایت های «غیررایگان» با استفاده از کد دستوری «ستاره ۱۰ ستاره ۲۹۱ ستاره ۴۱ مربع» مصرف آزاد در زمان رومینگ را فعال کنند و با هزینه آزاد به شبکه دیتای همراه اول متصل شوند؛ هر چند پیشنهاد می شود مشترکان ایرانی حاضر در این رویداد مذهبی بزرگ جهان اسلام، با خرید بسته با تخفیف زیاد به شبکه اینترنت متصل شوند.

همراه اول برای ایام اربعین سال جاری دو بسته ۷ روزه رومینگ ویژه با نامهای «دیتای نامحدود» و «اقتصادی زائر» تعریف و طراحی نموده که بطور قطع خرید و استفاده از آنها برای زائرین بسیار مقرون به صرفه تر از حالت عادی استفاده از رومینگ بدون بسته است.

بسته ویژه «دیتای نامحدود» شامل اینترنت نامحدود با سیاست مصرف منصفانه به همراه ۲۵۰ پیامک هدیه و ۲۵ دقیقه مکالمه هدیه با قیمت ۳۵۰ هزار تومان عرضه شده است، بسته «اقتصادی زائر» هم با ۱۵۰مگابایت دیتای رومینگ عراق به همراه ۵۰ پیامک هدیه و ۱۰ دقیقه مکالمه هدیه به قیمت ۱۰۰ هزار تومان عرضه شده که امکان خرید و هدیه به مشترک حاضر در عراق حتی از ایران هم فراهم گشته است. تمامی زائرین می توانند تا ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ از قیمت های تخفیفی و بسته های مقرون به صرفه در خاک عراق بهره مند شوند.
1401/06/18
11:24:37
0.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ابر نت