برترین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی عرضه شدند

برترین مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی عرضه شدند

به گزارش ابرنت، تازه ترین نتایج رتبه بندی مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ۱۰ شرکت خصوصی و ۱۰ مرکز دولتی را در شمار ۲۰ مرکز برتر عضو شبکه و عرضه کننده این خدمات معرفی نمود.


به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، وجود معیارها و ملاک های صحیح و دقیق برای ارزیابی نقاط ضعف، قوت و چالش ها، از موارد مهمی است که به ارتقای هر سازمان کمک می نماید. از همین رو، شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با رویکرد افزایش بهره وری زیرساخت های آزمایشگاهی کشور، ارتقای کیفیت خدمات و کمک به توسعه پژوهش های کارآمد، به صورت سالانه و بر اساس معیارهای دقیق و پویا، مراکز و لابراتوار های عضو را مورد ارزیابی قرار می دهد.
بر مبنای ارزیابی سالیانه شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مراکز آزمایشگاهی عضو از حیث معیارهای متعدد مورد بررسی قرار می گیرند و بعد از شناخت عملکرد آنان در شاخصهای گوناگون، رتبه این مراکز در بین سایر لابراتوار ها اعلام می شود.

ارزیابی بیشتر از ۶۰۰ لابراتوار و ۴۰۰ مرکز
به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در ارزیابی عملکرد سال ۱۴۰۰ مراکز عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی، ۴۶۲ مرکز شامل ۶۴۴ لابراتوار بررسی شدند که از این جمع، ۵۵۱ لابراتوار با ارسال گزارش خدمات ارائه شده و فعالیتهای خود در سال ۱۴۰۰، در این ارزیابی مشارکت کرده اند. بر مبنای نتایج ارزیابی عملکرد لابراتوار ها در سال ۱۴۰۰، این لابراتوار ها در مجموع بیشتر از ۶۳۷۴ میلیاردریال درآمد کسب کردند و به حدود ۸۰ هزار مشتری، بیشتر از ۳ میلیون خدمت ارائه داده اند.
بر اساس شاخصهای ارزیابی شبکه آزمایشگاهی از مجموعه های آزمایشگاهی عضو، شرکت آزمونه فولاد توانست در معیار «مشتری مداری» با میزان ۹۸ درصد، بالاترین رتبه را به خود اختصاص دهد و در شاخص «بالاترین امتیاز فعالیت شبکه ای» هم با امتیاز ۲۱۹ توانست بالاتر از سایر مجموعه های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گیرد. همینطور بنیاد علوم کاربردی رازی با نمره ۳۶۸، بالاترین امتیاز را در شاخص «عملکرد» کسب کرده است.

رتبه های برتر لابراتوار های عضو
بر اساس ارزیابی این دوره از عملکرد لابراتوار های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، لابراتوار های مرکز پژوهش متالورژی رازی، بنیاد علوم کاربردی رازی و شرکت مهندسین مشاور آزمونه فولاد به ترتیب رتبه های اول تا سوم را از جمع لابراتوار های عضو به خود اختصاص داده اند.
همچنین مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی ایران، شرکت کیفیت آزمای جنوب، دانشگاه صنعتی شریف مرکز خدمات آزمایشگاهی، شرکت بیم گستر تابان، شرکت پارسیان بهینه پایش، شرکت خدمات فنی و مهندسی پارس لیان اروند وپژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در رتبه های چهارم تا دهم این لیست قرار دارند.
ارزیابی عملکرد مراکز عضو شبکه بر مبنای سازمان مادر در سال ۱۴۰۰ نشان داده است به ترتیب شرکتهای بخش خصوصی، پژوهشگاه و مرکز تحقیقاتی، دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری، بالاترین کارایی را در ارائه خدمات آزمایشگاهی به مشتریان داشته اند. لیست تجهیزات، خدمات و توانمندی های این مجموعه ها در سایت شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی قابل مشاهده می باشد.

1401/06/13
10:13:06
0.0 / 5
243
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شبكه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
ابر نت