بزرگترین افسوس جك دورسی

حیف که توییتر شرکت شد

حیف که توییتر شرکت شد

ابرنت: جک دورسی، بنیانگذار و مدیرعامل سابق توییتر در توییتی گفت از اینکه این پلت فرم شبکه اجتماعی به یک شرکت تبدیل شد، افسوس می خورد.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، دورسی در پاسخ به اینکه آیا توییتر راهی که وی متصور بود را تغییر داده است، در توییتی نوشت: بزرگترین مسئله و بزرگترین افسوس من این است که توییتر به یک شرکت تبدیل شد.

اگر قرارداد خرید توییتر توسط ایلان ماسک تکمیل شود، دورسی ۹۷۸ میلیون دلار دریافت خواهدنمود.

دورسی در پاسخ به اینکه دوست داشت توییتر تحت چه ساختاری فعالیت کند، پاسخ داد: باید یک پروتکل باشد و توییتر نباید متعلق به دولت یا شرکت دیگری باشد. اگر توییتر یک پروتکل بود، مانند یک ایمیل فعالیت می کرد که ازطریق یک نهاد متمرکز، کنترل نمی شد و مردم از ارائه کنندگان خدمات ایمیل مختلف برای ارتباط با یکدیگر استفاده می کردند.

جک دورسی در زمان مدیریت توییتر، حضور پرهیاهویی داشت. وی دو سال پس از راه اندازی توییتر در سال ۲۰۰۸ سمت مدیرعاملی را به شخص دیگری واگذار کرد، اما در سال ۲۰۱۵ باردیگر این سمت را بر عهده گرفت تا اینکه سال میلادی گذشته این سمت را به پاراگ آگراوال، مدیر فناوری وقت توییتر داد. وی بعد از اعلام توافق ایلان ماسک برای خرید توییتر، اظهار داشته بود: توییتر شرکتی است که همیشه مسئله مهمی برای من و بزرگترین افسوسم بوده است. توییتر در مالکیت وال استریت و مدل تبلیغات است. پس گرفتن توییتر از وال استریت، اولین گام درست است.

بر اساس گزارش رویترز، توییتر درگیر مشکلات مختلفی شده است. این شرکت از ایلان ماسک به سبب انصراف از پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر، شکایت کرده است. به تازگی، پیتر زاتکو، مدیر امنیتی سابق توییتر، این شرکت را متهم کرده است رگولاتورهای فدرال را درباب تدابیر امنیتی بکار گرفته در مقابل هکرها و حسابهای کاربری ساختگی، گمراه کرده است.

منبع:

1401/06/06
10:03:09
0.0 / 5
267
تگهای خبر: خدمات , شبكه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ابر نت