گلایه مشترکان از عدم انتقال خطوط تلفن ثابت و پاسخ مخابرات

گلایه مشترکان از عدم انتقال خطوط تلفن ثابت و پاسخ مخابرات

به گزارش ابرنت، بعضی از کاربران از عدم انتقال خطوط تلفن ثابت در بعضی مواقع به آدرس های جدید گلایه دارند و این مورد شائبه عدم انتقال خط تلفن ثابت از یک مرکز مخابراتی به مرکز دیگر را بوجود آورده است.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، اما انتقال خط تلفن ثابت از یک مرکز مخابراتی به مراکز دیگر، طبق توضیحات مخابرات ایران، به صورت عادی درحال انجام بوده و نیازی به خریداری خط جدید وجود ندارد؛ بر این اساس، معاون خدمات تجاری و مشتریان مخابرات ایران، مبحث عدم انتقال خط تلفن ثابت از یک مرکز مخابراتی به مرکز دیگر را کذب دانسته و تاکید کرده است که نقل و انتقال خطوط تلفن ثابت مثل گذشته صورت گرفته و مشکلی ندارد، جز در مواردی که محدودیت احتمالی شبکه ای و زیر ساختی وجود داشته باشد.
به قول داوود زارعیان برای تمام مشترکینی که درخواست نقل و انتقال خطوط تلفن ثابت دارند، با رفتن به مراکز تلفنی مورد نظر و تکمیل فرم مربوطه بررسی های فنی صورت می گیرد و درصورتی که امکانات زیرساختی در منطقه مورد نظر وجود داشته باشد، در اغلب موارد به صورت عادی، انتقال صورت می گیرد.
برخی مواقع تغییر مکان تلفن ثابت مورد انتظار افراد در کلان شهرهای داخل و خارج از منطقه مخابراتی مطرح است که طبق اعلام شرکت مخابرات ایران، بررسی ها نشان داده است ۹۰ درصد از درخواست های متقاضیان در داخل منطقه به خوبی صورت می گیرد و چالش های اصلی در زمینه انتقال از یک منطقه مخابراتی به منطقه دیگر است که نیازمند امکانات زیرساختی و امکانات شبکه ای بیشتری است که امکان دارد در نقاطی با محدویت امکانات مواجه باشیم.

معاون خدمات تجاری و مشتریان مخابرات ایران تاکید کرده است که در این موارد هم استفاده از فناوری های نوین ارتباطی مانند سیپ فون و سیپ ترانک در حل چالش های پیش رو می تواند راه گشا باشد.
منبع:

1401/05/30
12:35:51
0.0 / 5
194
تگهای خبر: خدمات , شبكه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ابر نت