ثبت نام اینترنت مجانی برای دهک های کم درآمد تا آخر هفته انجام می شود

ثبت نام اینترنت مجانی برای دهک های کم درآمد تا آخر هفته انجام می شود

به گزارش ابرنت وزارت ارتباطات اعلام نمود سرپرستان خانواری که در سه دهک کم درآمد یارانه بگیران هستند تا آخر هفته جاری می توانند برای دریافت اینترنت مجانی ثبت نام کنند.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، یکی از وعده های دولت سیزدهم تسهیل در کسب وکارهای اینترنتی و افزایش سرعت اینترنت بود، به شکلی که رئیس جمهوری وعده اینترنت مجانی برای اقشار ضعیف و با سرعت بالا را داده بود و وزیر ارتباطات هم یکی از برنامه هایش را رساندن فیبر نوری به تک تک خانه های مردم، اجرای پروژه فیبر در منزل و سرعت های چند گیگی اینترنت اعلام نمود.
از سوی دیگر در حالیکه در ماه های گذشته، اپراتورهای همراه و ثابت، بسته های اینترنتی که پیش از این عرضه می شد را تغییر دادند و با اینکه در قالب مصوبه قانونی کمیسیون تنظیم مقررات، مبادرت به افزایش تعرفه ها کردند، صادق عباسی شاهکوه -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اعلام نمود که وزارت خانه به دنبال برنامه ای برای جبران افزایش قیمت برای اقشار کم برخوردار می باشد.
پس از آن عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- از تخصیص یارانه اینترنت به اقشار ضعیف اطلاع داد و چند روز پیش هم وی ضمن اشاره به ارائه بسته اینترنتی مجانی برای سه دهک درآمدی پایین جامعه اظهار داشت که این بسته برای کسانی است که یارانه ۴۰۰ هزار تومانی را در یافت می کنند.
او همینطور درباره مدت زمان استفاده از بسته ها، توضیح داد که این بسته ها دائمی است، البته بسته ها چهار ماهه بوده، اما به صورت دائمی هر چهار ماه یک مرتبه برقرار می شود و می توانند از آن استفاده کنند.
در این راستا، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز اعلام نمود تابحال ۷۵۸ هزار و ۵۶۲ سرپرست خانوار از سه دهک اول یارانه بگیر از راه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و کد USSD برای دریافت اینترنت مجانی ثبت نام کرده اند. بر طبق این گزارش، ۱۰۲ هزار و ۹۰۳ سرپرست خانوار از بستر پنجره ملی خدمات دولت هوشمند برای ثبت نام اینترنت مجانی اقدام نموده و ۶۵۵ هزار و ۶۵۹ نفر هم از راه بستر کد ussd ثبت نام کرده اند. همینطور ۱۰ میلیون و ۱۴۹ هزار و ۷۱۰ استعلام از راه بستر کد USSd انجام شده است.
با اعلام وزارت ارتباطات سرپرستان خانواری که در سه دهک کم درآمد یارانه بگیران هستند تا آخر هفته جاری می توانند با رفتن به سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir یا با شماره گیری کد #۱۲۳۴*۴* برای دریافت اینترنت مجانی ثبت نام کنند.

منبع:

1401/04/22
20:48:50
0.0 / 5
1858
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ابر نت