شکایت متا از شرکت فناوری به دلیل افشای اطلاعات کاربران اینستاگرام

شکایت متا از شرکت فناوری به دلیل افشای اطلاعات کاربران اینستاگرام

به گزارش ابرنت متا درحال انجام اقدامات قانونی ضد دو فرد و شرکت منتقل کننده داده های اینستاگرام است که این کار را بدون اطلاع و رعایت نکات امنیتی انجام می دهند.به گزارش ابرنت به نقل از انگجت، روز سه شنبه، این شرکت شکایت های جداگانه ای ضد شرکتی به نام اختاپوس و فردی به نام اکرم آتس تنظیم کرد. به قول متا، شرکت مورد اشاره زیرمجموعه یک شرکت فناوری چند ملیتی چینی در ایالات متحده است که خدمات جمع آوری داده ها را به افراد و شرکت ها عرضه می دهد.
اختاپوس همینطور نرم افزاری را می فروشد که مردم می توانند از آن برای اجرای کمپین های جمع آوری داده های خود استفاده کنند. به قول متا، این برنامه ابتدا حساب های فیسبوک و اینستاگرام کاربر را با عرضه اطلاعات احراز هویت در اختیار می گیرد، ولی تمام داده هایی که دسترسی به حساب های هر فرد را ممکن می کند، حذف نمی کند و بدین وسیله امنیت و حریم شخصی کاربران را به خطر می اندازد.
این نرم افزار همینطور می تواند شماره تلفن، تاریخ تولد و سایر اطلاعات شخصی در مورد تمام دوستان کاربر نرم افزار مذکور را از راه فیسبوک و اینستاگرام متصل به یک مشتری خاص شرکت اختاپوس را به دست آورد. متا مدعی است که اختاپوس با عرضه یک سرویس جمع آوری خودکار داده و کوشش برای پیشگیری از شناسایی عملکرد آن، امنیت و حریم شخصی کاربران را نقض کرده است.
متا مدعی است اکرم آتس از برخی حساب های رباتیک اینستاگرام برای جمع آوری اطلاعات بیشتر از ۳۵۰۰۰۰ کاربر اینستاگرام بهره برده و بعداً این داده ها را در مجموعه ای از سایت های شبیه سازی منتشر نموده که در آنها میتوان اطلاعات آن افراد را بدون رضایت آنها مشاهده کرد. متا می گوید از شروع سال ۲۰۲۱، اقدامات اجرایی گوناگونی را ضد چنین افرادی انجام داده است.


منبع:

1401/04/16
14:42:26
0.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ابر نت