دیپ فیک در خدمت مجرمان سایبری

دیپ فیک در خدمت مجرمان سایبری

ابرنت: دیپ فیک و اطلاعات شخصی سرقتی برای مقاصد بی شمار فریبنده همچون فیشینگ و سرقت هویت، به کمک کلاهبرداران اینترنتی می آیند.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، مرکز شکایات جرایم اینترنتی در اف بی آی در مورد مجرمان سایبری که برای درخواست موقعیت های کاری ازراه دور از دیپ فیک و اطلاعات شخصی استفاده می نمایند، هشدار داد. نقش های مورد بررسی شامل فناوری اطلاعات و برنامه نویسی کامپیوتر، پایگاه داده و عملکردهای شغلی در رابطه با نرم افزار است، دسترسی به اطلاعات حساس شرکت، مانند اطلاعات شخصی مشتری، داده های مالی، پایگاه های اطلاعاتی شرکت یا اطلاعات اختصاصی هم از موارد نقض شده بود.
دیپ فیک گزینه ترجیحی عوامل تهدید برای رسیدن به شغل دلخواه است. دیپ فیک، ویدیوها، صداها یا تصاویری هستند که توسط هوش مصنوعی تقلید می شوند و با تقلید از یک فرد واقعی چیزی را می گویند یا انجام می دهند که هیچ گاه آنرا نگفته یا انجام نداده است. بااینکه این فناوری برای سرگرمی و حتی صیانت از حریم خصوصی افراد با پنهان کردن هویت آنها با هوش مصنوعی عالی است، متخصصان فناوری اطلاعات بطور فزآینده ای نگران خطرات احتمالی آنها هستند، از تبلیغات انتخاباتی گرفته تا شواهد ویدیویی جعلی و حتی رهبرانی که به نیروهای خود دستور عقب نشینی می دهند، نگرانی های مختلفی در رابطه با دیپ فیک وجود داشته دارد.
وب سایت سایبرنیوز اعلام می کند که گزارش مدیران شرکتها نشان دهنده افزایش متقاضیانی است که حرکات لب های آنها با صدا در طول مصاحبه مجازی هم خوانی ندارد، این شامل مواردی مانند سرفه و عطسه هم بوده که این مساله خود نشان دهنده ی استفاده از دیپ فیک برای هدف قرار دادن کاربران عادی بجای شخصیت های سیاسی و افراد معروف است. موارد جدید نشان میدهد که حملات به سمت کاربران عادی اینترنت و افراد خصوصی حرکت می کنند.
عوامل تهدیدکننده، با بهره گیری از اطلاعات شخصی سرقت شده و هویت اشخاص دیگر برای موقعیت های کاری درخواست فرستادند، همانطور که این فناوری به تکامل خود ادامه می دهد؛ نگرانی ها در مورد استفاده از اطلاعات در دسترس همه ما افزایش می یابد. پژوهشگران می گویند که داده های نادرست می تواند چنین تاثیری بر زندگی ما داشته باشد؛ بخصوص کودکان که بیشتر در معرض گرفتاری در دام کلاهبرداری با داده های نادرست و فاش شده هستند.
منبع:

1401/04/14
10:12:27
0.0 / 5
442
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ابر نت