پیمانکار آمریکایی خریدار سازنده پگاسوس شد

پیمانکار آمریکایی خریدار سازنده پگاسوس شد

ابرنت: پیمانکار دفاعی آمریکایی L3Harris سرگرم مذاکره برای خرید گروه جاسوس افزار اسرائیلی NSO Group است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، بر اساس گزارش مشترک هاآرتس، واشنگتن پست و گاردین، این توافق هنوز نهایی نشده و باید از طرف رژیم صهیونیستی، آمریکا و هیات مدیره L۳Harris تایید گردد.

کاخ سفید نگران است هرگونه قرارداد برای خرید ابزارهای هک این شرکت اسرائیلی، نگرانیهای امنیتی و ضد اطلاعاتی جدی بوجود آورد.

این شرکت جاسوسی که سازنده جاسوس افزار پگاسوس است، بعد از اینکه فاش شد ابزارهای ساخت این شرکت توسط دولتها و سازمانهای دیگر برای جاسوسی از تلفنهای همراه افراد برجسته استفاده شده است، در کانون توجهات قرار گرفت. گروه NSO مدعی است فناوری این شرکت به گیر انداختن مجرمان کمک می نماید.

این شرکت بعد از اینکه در ماه نوامبر گذشته از طرف وزارت تجاری آمریکا در فهرست سیاه قرار گرفت، خیلی از مشتریان خودرا از دست داد.

اگر قرارداد فروش این شرکت تایید گردد، گروه NSO ممکنست بصورت مستقیم یا بعد از خریداری شدن دارایی های این شرکت توسط L۳Harris، از فهرست سیاه بیرون رود.

شرکت NSO در ژانویه به رویترز اعلام نموده بود سرگرم مذاکره با شماری از صندوقهای آمریکایی درباره اقدامات مالی است و گزارشهای رسانه ای درباب مذاکره برای فروش دارایی هایش را تایید کرده بود.

بر اساس گزارش رویترز، اپل یکی از شرکتهایی است که از NSO شکایت و اعلام نمود این شرکت با رخنه به نرم افزار نصب شده در آیفون، قوانین آمریکا را نقض کرده است. مایکروسافت، مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک)، آلفابت (شرکت مادر گوگل) و سیسکو سیستمز، همگی از NSO شکایت کرده یا مقابل این شرکت به اقدام حقوقی دست زده اند.

منبع:

1401/03/26
10:43:17
0.0 / 5
306
تگهای خبر: آیفون , ابزار , حقوق , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ابر نت