سهام شبکه های اجتماعی 135 میلیون دلار آب رفت

سهام شبکه های اجتماعی 135 میلیون دلار آب رفت

به گزارش ابرنت شبکه های اجتماعی روز سه شنبه به دنبال اخطار شرکت اسنپ درباره سود کمتر، بیشتر از 135 میلیارد دلار ارزش بازارشان را از دست دادند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، ارزش سهام اسنپ که به درآمد تبلیغات دیجیتالی متکی است، ۴۳ درصد ریزش کرد که بزرگترین ریزش اواسط معاملات روزانه از زمان ارائه اولیه عمومی سهام این شرکت با قیمت ۱۷ دلار در سال ۲۰۱۷ بود. این ریزش سهام، ۱۶ میلیارد دلار از ارزش بازار اسنپ کاهش داد و به افت همتایانی نظیر مِتا پلتفرمز (شرکت مادر فیس بوک)، آلفابت (شرکت مادر گوگل)، توییتر و پینترست افزوده شد.

این خبر موجب فروش گسترده در فضای تبلیغات و فناوری تبلیغات شد. رکورداران ریزش قیمت سهام شرکت ترید دسک با ۱۹ درصد، فوبو تی وی با هفت درصد، مگنیت با ۱۳ درصد، روکو با ۱۴ درصد، ویزیو هولدینگ با ۱۰ درصد، اومنی کام با ۸.۴ درصد و لایو رمپ هولدینگز با هشت درصد بودند.

تحلیلگران وال استریت با این گفته رونالد جوزی، تحلیلگر بانک سیتی موافق بودند که ریزش اخیر قیمت سهام شبکه های اجتماعی نشان میدهد کندی اقتصادی روی نتایج تبلیغات در سراسر بخش اینترنت تاثیر می گذارد اما پلتفرمهایی نظیر توییتر، یوتیوب و پینترست تاثیرپذیری بیشتری نسبت به تبلیغات برند دارند.

شرکت اسنپ که مالک اپلیکیشن اسنپ چت است، رشد سه ماهانه کاربران را در آوریل گزارش کرد که فراتر از پیش بینی ها بود اما این شرکت با گذشت یک ماه، هشدار داده است نمی تواند پیش بینی های قبلی برای درآمد و سود را محقق کند که منعکس کننده وخامت فضای اقتصادیست.

اسنپ و پلتفرمهایی مانند فیسبوک و گوگل برای دلارهای تبلیغاتی در وضعیت پرچالش فعلی رقابت می کنند. تورم رو به رشد، شرکتها و هزینه های مصرفی را تحت فشار قرار داده است و تغییرات اخیر تنظیمات حریم خصوصی مانند محدودیت ردیابی در سیستم اپل، کسب وکار تبلیغات را که در دوران پاندمی رونق زیادی پیدا کرده بود، کساد کرده است.

رشد کاربران موضوع مهم دیگر برای شرکتهای شبکه های اجتماعی است که برای جذب مشتریان جدید برای تبلیغات هدفمند در یک بازار اشباع شده، رقابت دارند. شرکت مِتا در فوریه بعد از اینکه توقف رشد کاربران را اعلام کرد، با بزرگترین ریزش یک روزه ارزش بازار در تاریخ شرکتهای آمریکایی روبرو شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نگرانی دیگری که در صنعت فناوری دیده می شود، روند افزایش نرخهای بهره در آمریکاست که روی سهام فناوری تاثیر منفی گذاشته است.

منبع:

1401/03/04
11:15:43
0.0 / 5
315
تگهای خبر: ارزش , اینترنت , برند , ردیاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ابر نت