اعلام ورشکستگی گوگل روسیه

اعلام ورشکستگی گوگل روسیه

زیرمجموعه روسی گوگل درپی توقیف حساب بانکی این شرکت از طرف مقامات که انجام فعالیتهایش را نا ممکن کرده است، می خواهد اعلام ورشکستگی کند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، گوگل ماه هاست در روسیه برای حذف محتوایی که از نظر مسکو غیرقانونی شمرده می شود و همین طور برای محدود کردن دسترسی برخی از رسانه های روسی در یوتیوب، تحت فشار قرار دارد اما کرملین تا حالا از فیلتر کردن دسترسی به پلتفرمهای این شرکت خودداری کرده است.

سخنگوی گوگل اعلام نمود اقدام مقامات روسی در توقیف حساب بانکی گوگل روسیه، فعالیت دفتر روسی ما شامل پرداخت حقوق به کارمندان و پرداخت پول تامین کنندگان و فروشندگان و عمل به تعهدات مالی را نا ممکن کرده است. گوگل روسیه از تصمیم برای اعلام ورشکستگی آگاهی داده است.

یک کانال تلویزیونی متعلق به یک سوداگر روسیه تحت تحریم، در آوریل اعلام نمود ضابطین یک میلیارد روبل (۱۵ میلیون دلار) پول گوگل را به علت کوتاهی این شرکت در احیای دسترسی به کانال یوتیوب این کانال، توقیف کرده اند اما برای اولین بار است که این غول فناوری آمریکایی اعلام می کند حساب بانکی این شرکت کلا توقیف شده است.

گوگل تایید نکرد که آیا توقیف اموال، موجب اعلام ورشکستگی در روسیه شده یا توقیفهای دیگری هم رخ داده است.

پایگاه داده سرویس ظابطین فدرال روسیه، دو توقیف از اواسط مارس و همین طور جریمه و هزینه های دیگر را نشان میدهد. این سرویس تایید نمود اموال و داراییهای گوگل را توقیف کرده است.

گوگل که بخش بزرگی از کارهای تجاری خود در روسیه را بعد از حمله مسکو به اوکراین، متوقف کرد، سرویسهای رایگان این شرکت شامل جست و جو، یوتیوب، جی میل، نقشه، اندروید و پلی را همچنان برای کاربران روسی قابل دسترس نگه داشته است.

روسیه اعلام نمود با وجود تهدیدهای مکرر و جریمه ها، قصد ندارد یوتیوب گوگل را فیلتر کند و چنین اقدامی موجب می شود کاربران روسی لطمه ببینند و بدین سبب باید از آن اجتناب شود.

مدیرعامل شرکت روس تلکام روز چهارشنبه اعلام نمود فعالیت گوگل در این کشور شامل سرورهایش، به شکل عادی در جریان است.

روسیه در دسامبر گوگل را به علت کوتاهی در حذف محتوای غیرقانونی ۷.۲ میلیارد روبل جریمه کرد. این جریمه برای اولین بار برمبنای درآمد این شرکت بود و ۵۰۶ میلیون روبل هزینه اعمال جریمه هم به آن افزوده شد.

بر اساس گزارش رویترز، درآمد زیرمجموعه روسی گوگل در سال میلادی گذشت ۱۳۴.۳ میلیارد روبل بود.
1401/02/31
13:35:31
0.0 / 5
434
تگهای خبر: حقوق , سرور , سرویس , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ابر نت