برای هوشمندسازی پست از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می نماییم

برای هوشمندسازی پست از ظرفیت بخش خصوصی استفاده می نماییم

به گزارش ابرنت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازدید از نمایشگاه ایده بازار پست، ظرفیت های بخش خصوصی این حوزه را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: باید با بهره گیری از این ظرفیت بتوانیم پست هوشمندی در تراز جمهوری اسلامی داشته باشیم.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در چهارمین روز از هفته ارتباطات، از نمایشگاه «ایده بازار پست» رویداد نوآوری و کارآفرینی؛ در موزه ارتباطات بازدید نمود. وزیر ارتباطات همین طور از استارت آپ ها و شرکت های فعال در زمینه های پست هوشمند، لجستیک یکپارچه، سیستم های پرداخت، حمل و نقل پاک و برقی، سکوی تجارت الکترونیک، استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی های جدید در زمینه لجستیک و استفاده از فناوری های حمل و نقل پیشرفته و هوشمند بازدید و با مسئولین این کسب وکارها درباره فراینده انجام کارها گفت و گو کرد.
وزیر ارتباطات در این بازدید هوشمندسازی پست را یکی از برنامه های این دوره وزارت ارتباطات اعلام نمود و اظهار داشت: این هوشمندسازی از مرحله قبول مرسوله تا رسیدن مرسوله به دست مردم در حال انجام می باشد و این نمایشگاه نشان میدهد که ما ظرفیت های خوبی در تمام این مراحل در بخش خصوصی داریم و با استفاده از این ظرفیت باید بتوانیم پست هوشمندی در تراز جمهوری اسلامی داشته باشیم که بتواند خدمات باکیفیتی به مردم ارائه کند.
وی درباره کارهای شرکتها و استارت آپ ها در موضوعات مشترک نیز اضافه کرد: این مساله موجب رقابت بین استارت آپ ها می شود و امکان دارد که از ایده تا رسیدن به بازار تعداد از آنان باقی بمانند که بسیار مناسب می باشد، چونکه بازار بزرگی در این عرصه داریم و ما از این مساله استقبال می نماییم.
زارع پور اشاره کرد: البته این وضعیت نباید طوری باشد که در یک حوزه تعداد زیادی استارت آپ داشته باشیم و در بخش دیگری که مورد نیاز است استارت آپی فعال نباشد و باید راهبری و نظارت بوسیله شرکت پست وجود داشته باشد تا در تمام مراحل از قبول تا تحویل مرسوله شرکت های نوآور فعالیت داشته باشند.
به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، رویداد ایده بازار پست در حوزه پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین و باتوجه به اهداف تاسیس و کارهای انجام شده در مرکز نوآوری "پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته" در قالب نمایشگاهی یک روزه برگزار شد، ال شرکت های دانش بنیان، استارت آپ ها و شتاب دهنده های عضو مرکز نوآوری پست است تا بتوانند دستاوردهای خودرا در آن به معرض نمایش گذاشته و مسئولان و شرکت هایی که کارشان در رابطه با پست است، نیازهایشان را مطرح و از دستاوردهای آنها استفاده کنند.
شرکت های عضو مرکز نوآوری نسبت به ارائه طرح های فناورانه و نوآورانه خود در زمینه پست؛ تجارت الکترونیک و لجستیک اقدام نمودند. وزیر ارتباطات ضمن استماع گزارش تمامی شرکت های حاضر در نمایشگاه با آنان به گفتگو پرداخت و پاسخگوی سوالات آنان بود. طی بازدید زارع پور از این رویداد قرار شد فضایی در موزه ارتباطات به مرکز نوآوری پست اختصاص پیدا کند و این موزه به کارخانه نوآوری تبدیل گردد.
منبع:

1401/02/30
14:46:24
0.0 / 5
328
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ابر نت