اپلیکیشن های جدید و تغییرات مهم در iOS 16 اپل

اپلیکیشن های جدید و تغییرات مهم در iOS 16 اپل

ابرنت: احیانا در کنفرانس WWDC 2022 که در ماه ژوئن برگزار می شود، iOS 16 معرفی خواهد شد اما هنوز اطلاعات زیادی درباره تازه ترین نسخه سیستم عامل اپل وجود ندارد.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، با این وجود اطلاعات لو رفته از تغییرات بزرگ، راه های جدید تعامل با ویجتها و حتی بعضی اپلیکیشنهای جدید اپل حکایت دارند. این اطلاعات از طرف مارک گورمان داده شده که خبرنگاری با سابقه دنبال کردن اطلاعات اپل است. وی به جزئیات این تغییرات اشاره نکرده است اما در بخش اپلیکیشن، شواهدی وجود دارد که اپل روی یک سرویس پخش موسیقی کلاسیک کار می کند اما گورمان می گوید ممکنست همچنان اپل کاربران را سورپرایز کند.

درباره شیوه های جدید تعامل، ممکنست اشاره به ویجتهای تعاملی باشد که قبل از این لو رفته است. سیستم عامل iOS هم اکنون ویجتهایی دارد اما بااینکه این ویجتها می توانند اطلاعات را نمایش دهند اما تعاملی نیستند. بعنوان مثال برای نوشتن یک یادداشت یا رد کردن یک آهنگ، اگر روی ویجت بزنید، تنها اپلیکیشن مربوط باز خواهد شد. بدین سبب افزودن ویجتهای جدیدی که می توان با آنها تعامل کرد، مطمئنا تحت راه های جدید تعامل با تلفن قرار می گیرد.

همچنین گورمان مدعی شده است تغییرات بزرگی در کل سیستم iOS وجود خواهد داشت. ویجتهای تعاملی می توانند تحت این تغییرات قرار بگیرند اما قبل از این هم گورمان گفته بود iOS ۱۶ بهبودهای قابل توجهی شامل بهبود اعلانها و قابلیتهای جدید کنترل سلامت خواهد داشت. وی همچنان به نرم افزار watchOS ۹ اشاره نمود و اظهار داشت: اخبار مهمی درباره این نرم افزار در کنفرانس WWDC ۲۰۲۲ اعلام خواهند شد. تا حالا اطلاعاتی درباره watchOS ۹ وجود نداشته است.

اظهارات گورمان در پاسخ به این پرسش بود که به نظر شما کدام سیستم عامل بیشترین توجه را در WWDC ۲۰۲۲ جلب خواهدنمود. بدین سبب iOS ۱۶ و watchOS ۹ احیانا ستاره های کنفرانس طراحان اپل خواهند بود اما به احتمال زیاد اخباری درباره macOS ۱۳ و iPadOS ۱۶ هم اعلام می شود.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، اخبار این کنفرانس ممکنست تنها مربوط به نرم افزار نباشد و احیانا اپل نسل جدید چیپ ست پیشرفته M۲ را هم معرفی نماید که شاید در مک بورک ایر ۲۰۲۲ یا سخت افزارهای دیگر استفاده شده باشد.

منبع:

1401/02/27
22:51:02
0.0 / 5
361
تگهای خبر: سرویس , سیستم , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
ابر نت