تولید آیفون در شنزن چین متوقف گردید

تولید آیفون در شنزن چین متوقف گردید

ابرنت: شرکت فاکسکان که تولیدکننده قراردادی محصولات اپل است، فعالیت پایگاه هایش در شنزن را به دنبال اعلام قرنطینه در این شهر چین متوقف کرد.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، فاکسکان در شنزن دفتر مرکزی و در گوانلان یک پایگاه تولیدی مهم دارد. این شرکت تایوانی در اطلاعیه ای اعلام نمود فعالیت هایش در این دو پایگاه را معلق و تولیدش را برای کاهش تاثیر این اختلال، به مراکز دیگر منتقل کرده است. فاکسکان مدت تعلیق فعالیت این مرکز را مشخص نکرد.

دولت چین خواهان توقف کارهای غیرضروری در شنزن تا ۲۰ مارس شده است.

در حالی که این تعطیلی ممکنست روی تولید خیلی از دستگاه هایی که فاکسکان برای اپل و برندهای دیگر تولید می کند، تاثیر بگذارد اما تقاضا برای محصولات الکترونیکی بطور معمول در سه ماهه اول هر سال بعد از اوج فصل تعطیلات، ضعیف می شود.

چین روز یکشنبه اعلام نمود ۱۷.۵ میلیون سکنه شهر شنزن را به مدت یک هفته تحت قرنطینه نگه می دارد تا موج شیوع کووید ۱۹ را مهار کند. این قرنطینه بعد از دو برابر شدن آمار مبتلاشدن به کرونا به حدود ۳۴۰۰ نفر اعلام شده و با سه دوز تست کرونای شهروندان این شهر همراه خواهد شد. این اقدامات بعد از محدودیت های اولیه در بخش تجاری مرکزی شنزن صورت گرفت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، همه اتوبوسها و سیستمهای حمل و نقل شهری تعطیل شده اند و کسب وکارها بجز کسب و کارهایی که خدمات ضروری فراهم می کنند، فعالیتشان متوقف شده است. شنزن میزبان غولهای فناوری نظیر هواوی تکنولوژیز و تنسنت هولدینگز و همین طور یکی از شلوغ ترین بنادر چین است.

منبع:

1400/12/24
13:37:24
0.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ابر نت