تشریح اقدامات ایرانسل در حوزه معماری سازمانی

تشریح اقدامات ایرانسل در حوزه معماری سازمانی

ایرانسل با حضور در هفتمین نشست تخصصی آزمایشگاه های معماری سازمانی کشور، آخرین اقدامات خود در این حوزه را شرح داد.به گزارش ابرنت به نقل از ایرانسل، هفتمین نشست تخصصی آزمایشگاه های معماری سازمانی کشور، به منظور تبادل آخرین دستاوردهای حوزه تحول دیجیتال و معماری سازمانی، پنجشنبه ۵ اسفند ۱۴۰۰، به میزبانی دانشگاه یزد و به صورت آنلاین، با حضور ایرانسل برگزار گردید.
در این نشست که استادان و متخصصان آزمایشگاه معماری سازمانی دانشگاه های صنعتی شریف، تهران، شهید بهشتی، یزد، گیلان، کاشان، فردوسی مشهد، رازی کرمانشاه و آزاد اسلامی نجف آباد حضور داشتند، حسن بولوردی، معاون فنی و مهندسی ایرانسل، با همراهی مدیرعامل مجموعه‌ی ایرانسل لبز، آخرین دستاوردهای نخستین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران را در حوزه تحول دیجیتالی تشریح و پروژه‌ی معماری سازمانی اجرا شده در ایرانسل را بعنوان یکی از پیشران های این حوزه، معرفی کردند.
در این نشست، همینطور زمینه های همکاری دانشگاه ها با ایرانسل، به مرجعیت آزمایشگاه معماری سازمانی سرویس گرای دانشگاه شهید بهشتی تهران، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
معماری سازمانی (Enterprise Architecture)، در معنای عمومی و ساده‌ی آن، طراحی ساختار سازمان با نگاهی کل نگر است. در یک تعریف دقیق تر، معماری سازمانی، شناخت مؤلفه ها و اجزای سازمان، شناخت وظایف هر مؤلفه و سپس، شناخت ارتباط بین مؤلفه ها و اجزای سازمانی، با یکدیگر و با محیط بیرونی است.
معماری سازمانی، تحول از وضع موجود به وضعیت مطلوب، با محوریت فناوری اطلاعات را دنبال می کند که در چارچوب یک طرح مشخص، اجرا شده و سپس به صورت مداوم، توسعه یافته و بروزرسانی می شود.منبع:

1400/12/12
12:16:37
0.0 / 5
271
تگهای خبر: سرویس , صنعت , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ابر نت