نفت هدف شماره یک حملات سایبری شد

نفت هدف شماره یک حملات سایبری شد

آمار گردآوری شده توسط پلاتس نشان میدهد داراییهای نفتی و زیرساخت به بزرگترین اهداف هکرها و حملات سایبری از سال 2017 تبدیل گشته اند و یک سوم از کل وقایع سایبری در مدت پنج سال قبل مربوط به آنها بوده است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، تازه ترین بروزرسانی پروژه تحقیقاتی "اویل سکیوریتی سنتینل" پایگاه خبری اس اند پی گلوبال پلاتس حاکی از آنست که حملات سایبری به زیرساخت انرژی و کالا رو به افزایش است و ۳۵ حادثه بزرگ در پنج سال قبل ثبت شده است.

نفت و زیرساخت از سال ۲۰۱۷ به بزرگترین هدف هکرها و حملات سایبری تبدیل گشته اند و شبکه های برق با بیشترین لطمه پذیری و سهم یک چهارمی از کل وقایع سایبری، در رتبه دوم قرار گرفته اند.

سال میلادی گذشته وقایع سایبری شامل حمله باج افزاری هکرها به شرکت آرامکوی سعودی بزرگترین صادرکننده نفت جهان بودکه در جریان آن تلاش کردند ۵۰ میلیون دلار از این تولیدکننده نفت دولتی اخاذی کنند.

امنیت سایبری به تهدید بزرگی برای صنایع کالایی و بازارها در یک دهه گذشته تبدیل گشته است و هکرها به دنبال سرقت اطلاعات و فلج کردن جریان منابع بوده اند. سال میلادی گذشته قیمت فرآورده های نفتی در آمریکا بعد از حمله باج افزاری به شرکت کلونیال پایپ لاین و مسدود شدن شبکه خط لوله سوخت رسانی این شرکت، جهش پیدا کرد.

بخش فرآورده های نفتی اروپا اوایل فوریه با حمله سایبری به تاسیسات بارگیری سوخت در آلمان مواجه گردید که به پایانه های مهم در آمستردام-روتردام-آنتورپ گسترش یافت. مجموعا ۱۷ پایانه (۱۱ پایانه در آلمان و شش پایانه در آمستردام-روتردام-آنتورپ) با اختلال فعالیت روبرو شدند.

طبق گزارش اویل سکیوریتی سانتینل، داراییهای انرژی، کالا و منابع در آمریکا بیش از هر کشور دیگری هدف حمله سایبری قرار گرفته اند و یک سوم از حملات سایبری از سال ۲۰۱۷ مقابل اهداف آمریکایی بوده است. بعد از آن انگلیس و عربستان سعودی با چهار و سه حمله سایبری قرار گرفتند.

بر اساس گزارش پلاتس، سازمان بین المللی دریانوردی که بر کشتیرانی جهانی نظارت می کند در سال ۲۰۲۰ با حمله سایبری به وب سایتش مواجه گردید. این سازمان مسئول تنظیم مقررات دریانوردی مانند مقررات جدید برای کاهش آلایندگی و وادار کردن کشتیرانان به استفاده از سوختهای پاکتر است.
1400/12/02
10:23:42
0.0 / 5
316
تگهای خبر: باج افزار , شبكه , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ابر نت