همایش ملی متاورس دنیایی دیگر

همایش ملی متاورس دنیایی دیگر

نخستین همایش ملی متاورس؛ دنیایی دیگر توسط کمیسیون ظرفیت سازی و نوآوری اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران برگزار می گردد.


به گزارش ابرنت به نقل از اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران(IRICTU)، نخستین همایش ملی « متاورس؛ دنیایی دیگر» توسط کمیسیون ظرفیت سازی و نوآوری اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران و با حضور مسؤلان دولتی، نمایندگان مجلس و فعالان بخش خصوصی برگزار می گردد. متاورس (Metaverse) یا فرا جهان، تازه ترین واژه و مفهومی است که تخیل صنعت فناوری جهان را به خود جلب و مشغول کرده است. اما این تخیل بی پایان چه فضای نو و چه دنیای جدیدی برای ما طراحی نموده است؟ برای شناخت این مورد و جوانب مختلف آن، کمیسیون ظرفیت سازی و نوآوری اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران تصمیم گرفته است که همایشی را با حضور کارشناسان مربوطه در این عرصه برگزار کند. چون که بدون شک، نا آشنایی با دنیای پیش رو و فضای کسب و کار و زندگی در آن سبب از دست رفتن فرصت های بکر و جاماندگی از دنیای جدید خواهد بود. این رویداد روز شنبه ۳۰ بهمن ماه (ساعت ۱۹-۱۶) در محل اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شده و به شرکت کنندگان هم گواهینامه حضور اعطا می شود.
متاورس (فرا جهان) فرضیه ای از نسل بعدی اینترنت است که از محیط های مجازی سه بعدی آنلاین غیرمتمرکز و پایدار تشکیل می شود. این دنیای مجازی از راه هدست های حقیقت مجازی، عینک های حقیقت افزوده، گوشیهای هوشمند، کامپیوتر های شخصی و کنسول های بازی قابل دسترسی خواهد بود. متاورس از دو واژه متا و ورس تشکیل شده و به معنای جهان برتر یا برتر از جهان است. متاورس بعنوان یک شبکه مجازی عمل کرده که در آن کاربران قادر خواهند بود با یکدیگر و با دیگر اجزای محیط اطراف خود تعامل کنند. به عبارتی دیگر در دنیای متاورس افراد به صورت آنلاین و مجازی به نقش آفرینی می پردازند. این دنیای مجازی جنبه های مختلف شبکه های اجتماعی، بازی های ویدئویی، فناوری حقیقت مجازی، حقیقت افزوده و در نهایت بلاکچین را با یکدیگر ادغام می کند. بنابراین متاورس را میتوان به دنیایی که توسط حقیقت های مجازی و حقیقت های افزوده ایجاد می شود هم نسبت داد. سرمایه گذاران و شرکتهای تحلیل آمار هم اعلام کردند که فروش املاک در دنیای مجازی (متاورس) سال میلادی گذشته به بیشتر از ۵۰۰ میلیون دلار رسید و سال جاری امکان دارد افزایش دو برابری داشته باشد.


منبع:

1400/11/17
22:41:57
0.0 / 5
428
تگهای خبر: ابری , اینترنت , شبكه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ابر نت