محققان امنیت سایبری اعلام كردند؛

خدمات شهری و بانکداری هدف اصلی حملات باج افزاری

خدمات شهری و بانکداری هدف اصلی حملات باج افزاری

نتایج یک بررسی علمی نشان داده است هدف بیشتر از نیمی از حملات باج افزاری در جهان سه صنعت خاص هستند. اما این به مفهوم ایمن بودن سایر صنایع نیست.به گزارش ابرنت به نقل از زد دی نت، بر طبق تحلیل های محققان امنیت سایبری بیشتر از نیمی از حملات باج افزاری یکی از سه صنعت بانکداری، خدمات شهری و خرده فروشی را هدف قرار می دهند. در عین حال پژوهشگران اخطار داده اند که همه صنایع در معرض خطر حملات مذکور هستند.
داده های در ارتباط با این تحقیق توسط مؤسسه Trellix و بین ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۱ جمع آوری شده است. در این دوره بعضی از گسترده ترین حملات باج افزاری سال قبل صورت گرفت. با عنایت به این بررسی ها، بانکداری و امور مالی رایج ترین هدف برای طراحان باج افزار در طول دوره تهیه گزارش مذکور بوده و ۲۲ درصد از حملات شناسایی شده را شامل می شود.
پس از آن ۲۰ درصد از حملات بخش خدمات شهری مانند آب و برق را هدف قرار می دهند و در نهایت ۱۶ درصد از حملات در ارتباط با بخش خرده فروشی است. حملات ضد این سه بخش در مجموع ۵۸ درصد از کل موارد شناسایی شده حملات باج افزاری را تشکیل می دهد.
بخش خدمات شهری مانند آب و برق و سوخت یک صنعت جذاب برای باج افزار نویسان است، چونکه این صنعت خدمات حیاتی را به مردم و مشاغل عرضه می کند و اگر دسترسی به آن خدمات امکان پذیر نباشد، خطرات جدی امنیت و سلامت جامعه را تهدید می کند.
به عنوان مثال میتوان به حمله باج افزاری به خط لوله کولونیال اشاره نمود که منجر به کمبود گاز در شمال شرقی ایالات متحده شد. این حادثه سبب شد که Colonial میلیونها دلار باج به مجرمان سایبری بپردازد تا کلید رمزگشایی را دریافت کند.
حملات باج افزاری ضد خرده فروشان هم می تواند تاثیر قابل توجهی داشته باشد و مغازه ها را مجبور به پرداخت نقدی یا تعطیلی کرده و مردم را از خرید اقلام روزمره خود باز می دارد.
سایر بخش هایی که هدف مهمی برای باج افزار نویسان بوده اند، عبارتند از آموزش، خدمات دولتی و صنعتی.


منبع:

1400/11/14
13:05:28
0.0 / 5
407
تگهای خبر: آموزش , باج افزار , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ابر نت