جنگ روانی سایبری اف بی آی ضد المپیک پکن

جنگ روانی سایبری اف بی آی ضد المپیک پکن

پلیس فدرال آمریکا به ورزشکاران این کشور که مقرر است به المپیک پکن اعزام شوند، هشدار داده که از به همراه بردن گوشیها و لپ تاپ های خود اجتناب کنند.به گزارش ابرنت به نقل از زد دی نت، علت صدور این اخطار نگرانی از حملات سایبری به قهرمانان ورزشی این کشور اعلام شده است، این در شرایطی است که اف بی آی خود اذعان کرده هم اکنون هیچ نشانه یا نگرانی جدی از این بابت وجود ندارد.
اف بی آی در پیام اخطار خود افزوده که نهادهای در رابطه با این بازی های ورزشی باید برای گستره وسیعی از فعالیتهای سایبری مخرب به منظور مختل کردن این رویدادها آماده باشند که همچون آنها میتوان به حملات دی او اس، انتشار باج افزار و بدافزار، مهندسی اجتماعی، سرقت داده یا نشت اطلاعات و نیز کمپین های فیشینگ، کمپین های نشر اطلاعات نادرست یا تهدیدهای دارای منشأ داخلی اشاره نمود.
پلیس آمریکا افزوده هدف از این حملات می تواند مسدود کردن یا مختل کردن پخش زنده رویدادها، سرقت یا افشای اطلاعات حساس و تحت تاثیر قرار دادن زیرساخت های دیجیتال عمومی یا خصوصی حامی بازی های المپیک نیز باشد. این نهاد به ورزشکاران این کشور در مورد بارگذاری اپلیکیشن های مشکوک بر روی گوشی و امکان سرقت اطلاعات از راه نصب برنامه های سارق اطلاعات، حاوی کدهای مخرب و بدافزار نیز اخطار داده است.
اف بی آی از همه ورزشکاران آمریکایی خواسته هنگام حضور در بازی های المپیک چین تلفن همراه شخصی خویش را به همراه نبرند. هرچند تا به امروز اف بی آی از هیچ تهدید سایبری خاصی مقابل المپیک باخبر نشده، اما خواهان حفظ هشیاری شده، برای اینکه در طول بازی های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو، شرکت NTT که خدمات خویش را برای بازی های المپیک و پارالمپیک توکیو عرضه می کرد با بیشتر از ۴۵۰ میلیون مورد حادثه سایبری روبرو شده بود.

1400/11/13
09:26:09
0.0 / 5
434
تگهای خبر: باج افزار , برند , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ابر نت