بررسی موسسه تحقیقاتی نشان داد؛

بیکاری گسترده سوغات اتوماسیون در اروپا

بیکاری گسترده سوغات اتوماسیون در اروپا

بررسی های مؤسسه تحقیقاتی فارستر نشان میدهد با افزایش استفاده از سیستم های اتوماسیون در اروپا ظرف 20 سال آینده یک سوم مشاغل در قاره سبز حذف خواهند شد.به گزارش ابرنت به نقل از زد دی نت، نبرد بر سر افزایش راندمان شغلی سبب شده تا شرکت های خصوصی و نهادهای دولتی هر چه بیشتر به دنبال استفاده از ربات ها و سیستم های اتوماسیون باشند و البته کند شدن روند تولید مثل و پیری جمعیت هم تمایل به استفاده از سیستم های اتوماسیون را افزایش داده است.
بررسی های فارستر نشان میدهد تا سال ۲۰۴۰ حدود بیست میلیون فرصت شغلی در اروپا با همه گیر شدن سیستم های اتوماسیون از بین می رود و این امر به ویژه حوزه های شغلی همچون خرده فروشی، خدمات غذایی، صنعت اوقات فراغت و خدمات استقبال و میزبانی را تحت تأثیر قرار می دهد.
افرادی که خدمات ساده و تکراری را انجام می دهند خصوصاً با افزایش استفاده از خدمات اتوماسیون در معرض خطر قرار می گیرند. این افراد ۳۸ درصد از نیروی کار آلمان، ۳۴ درصد نیروی کار فرانسه و ۳۱ درصد نیروی کار انگلیس را شامل می شوند.
در مجموع ۴۹ میلیون فرصت شغلی در فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا و انگلیس بطور بالقوه در معرض تبدیل شدن به روندهای اتوماسیون هستند و برمبنای برآوردهای فارستر در این صورت کارگران ساده فرصت های کمی برای کاریابی خواهند داشت.
با توجه به این که مشاغل متوسط و کوچک با کمتر از ۵۰ نیروی کار دوسوم بازار اشتغال اروپا را به خود اختصاص داده اند، راندمان آنها کمتر از شرکت های بزرگ است و به ویژه این شرکتها تمایل زیادی به اتوماسیون دارند تا فاصله ۴۰ درصدی را با رقبای بزرگ ترشان پر کنند.
یک مطالعه پنج ساله در مورد استفاده از ربات ها در شرکت های تولیدی فرانسوی نشان داد که آنها با کاهش هزینه های نیروی کار بین ۴ تا ۶ درصد، از سربار تولید را کم می کنند.
رهبران کسب وکار همین طور فناوری اتوماسیون را وسیله ای برای پر کردن شکاف های به وجود آمده به سبب افزایش جمعیت سالخورده اروپا می دانند که فارستر آنرا «بمب ساعتی جمعیتی» توصیف می کند.
آمارها نشان میدهد تا سال ۲۰۵۰، جمعیت در سن کار اروپا ۳۰ میلیون نفر کمتر از سال ۲۰۲۰ خواهد بود.

1400/11/04
10:46:06
0.0 / 5
417
تگهای خبر: خدمات , سیستم , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ابر نت