همکاری فاکسکان با اندونزی برای ساخت خودروی برقی

همکاری فاکسکان با اندونزی برای ساخت خودروی برقی

شرکت فاکسکان تایوان اعلام نمود با وزارت سرمایه گذاری و چندین شرکت اندونزی برای پشتیبانی از ساخت خودرو های برقی در این کشور آسیای جنوب شرقی پیمان همکاری بسته است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، فاکسکان که تولیدکننده قراردادی بزرگ آیفون اپل است، در سال های اخیر فعالیتهایش را به حوزه خودرو های برقی گسترش داده و با استارتاپ آمریکایی فیسکر و گروه انرژی PTT PCL تایلند قراردادهایی را اعلام نموده است.

فاکسکان اعلام نمود تفاهم نامه ای برای سرمایه گذاری در زمینه خودرو های برقی همچون تولید باطری با وزارت سرمایه گذاری اندونزی و همین طور شرکت باطری اندونزی، شرکت انرژی "پی تی ایندیکا" (PT Indika) و فروشنده اسکوتر برقی تایوانی "گوگورو" (Gogoro) امضا نموده است.

طبق اعلام فاکسکان، این همکاری که هدف آن ساخت یک اکوسیستم انرژی جدید در اندونزی است همین طور شامل ساخت صنایع پشتیبانی کننده خودروی برقی نظیر سیستمهای ذخیره سازی انرژی، ایستگاههای مبادله باطری و بازیافت است.

تحت این پیمان همکاری، یک پلت فرم ام آی اچ باز که خدمات سخت افزاری و نرم افزاری فراهم می آورد، در دسترس شرکتها در اندونزی قرار می گیرد.

بر اساس گزارش رویترز، لی یو یونگ، رئیس هیات مدیره فاکسکان اعلام نموده که فاکسکان می خواهد قطعات یا خدمات برای ۱۰ درصد از خودرو های برقی جهان تا سال ۲۰۲۵ یا تا ۲۰۲۷ فراهم آورد و وعده داد با دانش مونتاژ خود بعنوان بزرگترین تولیدکننده قراردادی محصولات الکترونیکی در جهان، هزینه های تولید و موارد دیگر را برای خودروسازی پایین می آورد.
1400/11/02
15:53:39
0.0 / 5
466
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ابر نت