عملیاتی شدن تعرفه گذاری خدمات پرستاری برای همه پرستاران تا آخر سال

عملیاتی شدن تعرفه گذاری خدمات پرستاری برای همه پرستاران تا آخر سال

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اظهار داشت: با برگزاری جلسه و جمع بندی نهایی در «کوتاه مدت» با همراهی و همیاری مجلس شورای اسلامی، کمیسیون بهداشت و درمان، سازمان برنامه و بودجه و همین طور سازمان نظام پرستاری، تعرفه گذاری خدمات پرستاری را بصورت «موقت» تا آخر سال، اجرائی می نماییم.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین الهی در این زمینه اظهار داشت: در برنامه طولانی مدت نیز برای سال آینده، بعد از شناسایی و احصاء خدمات، لازم است که شورای عالی بیمه مصوبه را نهایی نموده تا بوسیله آن بسته های خدمتی تعریف و پرداخت کارانه نظام پرستاری برمبنای تعرفه های گذاری، صورت گیرد.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در حوزه تعرفه گذاری خدمات پرستاری، تصریح کرد: یکی از تاکیدهای معظم له، در دیدار سال قبل و امسال با پرستاران، عملیاتی نمودن این تعرفه گذاری بوده است که افتخار داریم این مهم در این دولت عملیاتی می شود و اهتمام اینجانب و همکاران عزیزم در وزارت بهداشت در اجرای هرچه دقیق تر، سریع تر و منطقی آنست.
وی اشاره کرد: امیدوار هستم باتوجه به تاکید معظم له، سازمان برنامه و بودجه و مجلس شورای اسلامی در بودجه ۱۴۰۱، تمهیدات لازم را در واکاوی و دقت نظر به نیازهای مالی وزارت بهداشت، در پشتیبانی از پرستاران و کادر بهداشت و درمان را مورد توجه قرار داده تا مطالبات مدافعان سلامت، به ویژه جامعه پرستاری مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وزیر بهداشت تصریح کرد: نکته مهم در تعرفه گذاری خدمات پرستاری، موضوع «ارزش گذاری به خدمات ارائه شده» بوسیله جامعه شریف پرستاری و مشخص شدن میزان تلاش و زحمت های شبانه روزی آنها است و از منظر نظام بیمه ای نیز باید مورد توجه و مُداقه قرار گیرد.
وی افزود: موضوع اصلی دیگر در این قانون نیز، «شناخت بسته های های خدمتی»، «شناسایی وظایف و خدمات جامعه پرستاری» و «تعیین ارزش ریالی» آن برای پرداخت است که عملیاتی شدن آن بوسیله نظام بیمه ای قابل اجرا خواهد بود.
عین الهی اشاره کرد: بنظر می رسد مهم تر از موضوع «پرداخت های پرستاری»، «هویت بخشی» به خدماتی است که ضرورت مداخله پزشک در آن وجود ندارد و باید به استناد شواهد و مستندهای قانونی در شورای عالی بیمه، تصویب شود.
وزیر بهداشت با اعلان اینکه به یقین موضوع تعرفه گذاری پرستاری را باتوجه به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی و تاکیدهای رییس جمهوری، تا آخر سال اجرائی خواهیم کرد، اشاره کرد: جمع بندی وزارت بهداشت تا امروز، این است که این طرح بصورت «پایلوت» اجرا نشود و با هماهنگی که انجام شد برای عملیاتی شدن و پرداخت مابه التفاوت آن بصورت هماهنگ، برای همه پرستاران کشور صورت گیرد.
بنابر اعلام وبدا، وی دراین زمینه تصریح کرد: یکی از موضوع های مورد تاکید که در وزارت بهداشت و همین طور کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی عنوان شد، این است که تمهیداتی اندیشیده شود تا تعرفه گذاری برای پرستاران شاغل در سازمان های دولتی و بخش خصوصی نیز بعنوان یک جزء مداخله ای سلامت مورد توجه قرار گرفته و نسبت به ارزش گذاری آن با بهره گیری از سنجه های مناسب اقدام گردد.1400/09/26
23:45:34
0.0 / 5
362
تگهای خبر: آموزش , ارزش , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ابر نت