امکان استفاده از تراشه های قدرتمند دیگر لپ تاپ ها در متاورس

امکان استفاده از تراشه های قدرتمند دیگر لپ تاپ ها در متاورس

شرکت اینتل می خواهد در دنیای مجازی متاورس نرم افزاری عرضه نماید که به لپ تاپ ها امکان می دهد از توان پردازش تراشه های ساخت شرکتهای رقیب استفاده کنند.به گزارش ابرنت به نقل از رویترز، با استفاده از این خدمات کاربران می توانند لپ تاپ های خویش را با استفاده از تراشه های اینتل که بر روی دیگر دستگاه ها نصب شده اند و هم تراشه های ساخت دیگر شرکت ها فعال کرده و تفاوت این تراشه ها با تراشه اصلی نصب شده بر روی دستگاه را با هم مقایسه کنند.
متاورس یک جهان مجازی گسترده است که از راه اینترنت در دسترس بوده و انواع وسایل با قابلیت های متنوع مانند هدست های حقیقت مجازی از راه آن در دسترس خواهند بود.
پیش از این برخی شرکتهای سازنده انواع تراشه و سخت افزار مانند ان ویدیا از تولید تراشه ها و نرم افزارهای اختصاصی جهت کمک به شکل گیری متاورس اطلاع داده بودند و شرکت هایی مانند کوالکوم هم تراشه هایی جهت استفاده در هدست های حقیقت مجازی تولید کرده و در متاورس سرمایه گزاری نموده بودند.
راجا کدوری، رئیس سیستم های محاسباتی شتاب دهی و گروه گرافیکی اینتل، در این مورد اظهار داشت: نخستین تلاش فناورانه این شرکت در متاورس عرضه نرم افزاری خواهد بود که به دستگاههای الکترونیکی کمک می نماید از قدرت محاسباتی موجود و استفاده نشده دیگر سخت افزارها استفاده کنند.
به عنوان مثال، اگر یک کاربر بازی های ویدئویی درحال اجرای بازی با گرافیک سنگین بر روی لپ تاپ خود باشد و سیستم وی با مشکل مواجه شود، می تواند از تراشه یک لپ تاپ دیگر که ظرفیت خالی دارد، برای حل مشکل خود کمک بگیرد. نرم افزار اینتل برای متاورس می تواند این ظرفیت خالی را شناسایی کرده و اجرای روان بازی ویدئویی مذکور را ممکن کند. سازگاری با تراشه های تولیدی شرکتهای رقیب اینتل مزیت مهم این نرم افزار است.


منبع:

1400/09/24
16:29:47
0.0 / 5
360
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ابر نت