استخدام 150 هزار نفر در آمازون برای فصل خرید تعطیلات

استخدام 150 هزار نفر در آمازون برای فصل خرید تعطیلات

ابرنت: شرکت آمازون می خواهد 150 هزار کارمند برای فصل تعطیلات استخدام کند که حدود 50 درصد بالاتر از سال قبل خواهد بود.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، آمازون که بزرگترین خرده فروش آنلاین جهان است، بطور معمول این وقت از سال برای مساعدت با جمع آوری، بسته بندی و ارسال کالا از انبارهایش، ارتشی از کارکنان موقتی را استخدام می کند. از زمان شیوع پاندمی در سال قبل که سفارشهای آنلاین را به میزان قابل توجهی افزایش داد، آمازون به سرعت کارهای لجستیک خودرا توسعه بخشیده و انبارها یا دپوهای تحویل شهری کوچکتر را یک روزه راه اندازی کرده است. آمازون در سپتامبر اعلام نمود ۲۵۰ مرکز لجستیک در سال ۲۰۲۱ در آمریکا راه اندازی کرده و همان ماه ۱۰۰ مرکز دیگر افتتاح خواهدنمود.

آمازون اعلام نمود میانگین دستمزد پایه مشاغل در آمریکا ساعتی ۱۸ دلار است. این شرکت در برخورد با رقابت شدید برای کارکنان تازه وارد، پاداش سه هزار دلار را باتوجه به مکان استخدام و همین طور سه دلار دستمزد اضافی در ساعت را برای کارکنانی که تمایل دارند در شیفتهای شبانه یا تعطیلات آخر هفته حضور پیدا کنند، پیشنهاد کرده است.

برایان اولساوسکی، مدیرمالی آمازون در جلسه اعلام درآمدهای شرکت با مفسرین در ژوییه اظهار کرده بود فشار دستمزد در مخارج شرکت نمود پیدا کرده است. وی اظهار داشته بود: بااینکه ما سطح کارکنان خوبی داریم، اما بدون هزینه نیست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمازون دومین کارفرمای خصوصی بزرگ آمریکا بعد از والمارت بوده و یک میلیون و ۳۰۰ هزار کارمند تا اختتام ژوئن داشته است. سال قبل این موقع آمازون اعلام نموده بود حدود ۱۰۰ هزار نیروی کار فصلی استخدام می کند.

منبع:

1400/07/27
09:52:04
0.0 / 5
476
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ابر نت