اینترنت مجانی دانشجویان و اساتید فعال شد

اینترنت مجانی دانشجویان و اساتید فعال شد

به گزارش ابرنت عرضه بسته های هدیه اینترنت مجانی برای اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب، در بعضی اپراتورها شروع شده و واگذاری بسته برای سایر متقاضیان هم  طی چند روز آینده صورت خواهد گرفت و هنگام فعال ­شدن بسته هم این مورد از راه ارسال پیامک به اطلاع افراد خواهد رسید.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، شروع سال جدید تحصیلی به صورت مجازی، وزارت ارتباطات را بر آن داشت که در کنار مجانی کردن سامانه شاد، اینترنت رایگانی در اختیار دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاهی قرار دهد. فرایند ثبت نام برای دریافت اینترنت مجانی از هفتم مهرماه در سامانه ictgifts.ir شروع شده و روز گذشته، آخرین مهلت ثبت نام بود. بدین ترتیب اپراتورها از امروز، به فعال سازی اینترنت مجانی اقدام نمودند.
بسته های هدیه بزودی و بعد از طی مراحل فنی در حساب کاربری افرادی که ثبت نام آنها به صورت موفق انجام شده، فعال خواهد شد. با توجه به این که ممکن بود، اطلاعات دریافتی مربوط به اساتید، معلمان، دانشجویان و طلاب کامل نباشد و یا ثبت ­نام دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه ­ها هنوز انجام نشده باشد، امکان ثبت اعتراض برای کلیه مشمولانی که کد ملی آنها در سامانه وجود ندارد، پیش­ بینی شده بود که بعد از فرآیند دریافت تأیید نهادهای متولی، بسته اینترنت بزودی در حساب کاربری ایشان هم اختصاص خواهد یافت.
اینترنت هدیه اساتید، معلمان، طلاب و دانشجویان اپراتورها فعال شد
همراه اول اعلام نمود بسته های شش ماهه ۶۰ گیگابایت ویژه اساتید حوزه و دانشگاه، ۴۰ گیگابایت ویژه معلمان و ۳۰ گیگابایت ویژه دانشجویان و طلاب مطابق فهرست ارسالی از جانب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (افرادی که در سامانه ICTGifts ثبت نام کرده اند)، فعال گردیده است.
ایرانسل هم مطابق با سیاست های ابلاغی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و بر مبنای لیست دریافتی از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، این بسته های اینترنت هدیه را فعال کرده است. مهلت اعتبار هر یک از این بسته ها، شش ماه است.
شاتل موبایل هم اعلام نمود باتوجه به شروع فعالیت غیرحضوری مدارس و دانشگاه ها در سال تحصیلی ۱۴۰۰، شاتل موبایل بمنظور ایجاد سهولت در کارهای آموزشی آنلاین، سال جاری هم برای دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه بسته اینترنت هدیه اعطا می کند.
این اپراتور اشاره کرد با توجه به این که هنوز فهرست شماره ها از جانب سازمان به شاتل موبایل اعلام نشده، بمحض اعلام شماره ها بسته های اینترنت هدیه به سیمکارت شاتل موبایل دانشجویان، معلمان و اساتید گرانقدر اعطا می شود.

در این طرح، بسته های شش ماهه اینترنت با حجم ۳۰ گیگابایت برای دانشجویان، ۴۰ گیگابایت برای معلمان و ۶۰ گیگابایت برای استادان دانشگاه در نظر گرفته شده و این بسته ها به تمامی دانشجویان، معلمان و اساتیدی که مشترک سیمکارت های شاتل موبایل هستند و شماره سیمکارت شاتل موبایل آنان از جانب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به این اپراتور معرفی می گردند، به صورت خودکار تخصیص می یابد.


فعال ­سازی بسته برای بخشی از افراد که در ایام ابتدایی، درخواست خویش را در سامانه ثبت کرده بودند، شروع شده است و واگذاری بسته برای سایر متقاضیان هم از امروز آغاز و طی چند روز آینده صورت خواهد گرفت. همینطور برای کلیه افرادی که نسبت به ثبت اعتراض در سامانه اقدام نموده اند، بعد از انجام فرآیند دریافت تأیید نهادهای متولی و طی مراحل فنی مرتبط، بسته هدیه اینترنت مجانی اختصاص خواهد یافت. هنگام فعال ­شدن بسته هم این مساله از راه ارسال پیامک به اطلاع افراد خواهد رسید.
منبع:

1400/07/21
09:19:41
0.0 / 5
500
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ابر نت