دعوت آمریکا از ۳۰ کشور برای پیوستن به گروه ضد باج افزاری

دعوت آمریکا از ۳۰ کشور برای پیوستن به گروه ضد باج افزاری

کاخ سفید می خواهد از 30 کشور برای پیوستن به مبارزه مقابل حملات باج افزاری و انواع دیگر جرایم سایبری شامل استفاده غیرقانونی از رمزارز دعوت کند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، دولت آمریکا روز جمعه اعلام نمود اولین دیدار ماه جاری به میزبانی آمریکا و بصورت مجازی انجام خواهد شد. بگفته مقامات آمریکایی، ابتکار ضد باج افزار یک مکانیزم غیررسمی برای تقویت همکاری و هدف قرار دادن سوءاستفاده از رمزارز برای پولشویی باجهای دریافت شده خواهد بود.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در اطلاعیه ای اظهار داشت: جلسه آنلاینی که به میزبانی شورای امنیت ملی کاخ سفید برگزار می شود، بهبود همکاری در سطح اجرائی در مسائلی نظیر استفاده غیرقانونی از رمزارز را مد نظر دارد.

در پی سلسله حملات باج افزاری که سال میلادی جاری به وقوع پیوستند و امنیت انرژی و تامین غذای آمریکا را به مخاطره انداختند، دولت بایدن واکنش به امنیت سایبری را به عالی ترین رده های دولت رسانده است. شرکت صنایع گوشتی جی بی اس ۱۱ میلیون دلار برای اختتام دادن به حمله باج افزاری به سیستمهایش که موجب توقف تولید کارخانه های این شرکت شده بود، پرداخت کرد. تصور می رود عاملان این حمله گروه مجرمانه ای با ارتباطات روسی بوده اند. شرکت کلونیال پایپ لاین هم حدود پنج میلیون دلاری برای دسترسی باردیگر به سیستمهایش به گروهی از هکرهای اروپای شرقی پرداخت کرد که قسمتی از آن توسط مقامات اجرائی آمریکا پس گرفته شد. هر دو شرکت باج را در قالب بیتکوین پرداخت کردند.

باج افزار دیتای قربانی را رمزنگاری می کند و هکرها در قبال دریافت باج به رمزارز که به صدها یا حتی میلیون ها دلار می رسد، کلیدی را به قربانی می دهند تا اطلاعتش را بازیابی کند.

دولت بایدن امیدوار است این گروه غیررسمی تلاشهای دیپلماتیک آنها را که شامل مذاکرات مستقیم با روسیه و همین طور متحدان ناتو و کشورهای ثروتمند گروه هفت بوده است، تقویت کند. واشنگتن به میزان فزاینده ای به مسدود کردن فعالیت سایبری مخرب چین متمرکز شده است در صورتیکه چین اتهامات آمریکا را رد می کند.

بر اساس گزارش رویترز، هنوز کشورهایی که مقرر است در این دیدار شرکت نمایند، مشخص نیستند.
1400/07/11
11:04:08
0.0 / 5
919
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ابر نت