مقابله استرالیا با انحصارطلبی تبلیغاتی گوگل

مقابله استرالیا با انحصارطلبی تبلیغاتی گوگل

نهاد نظارتی ضدانحصار استرالیا خواهان تفویض اختیار کامل برای مقابله با سوءاستفاده گوگل از داده های اینترنتی بمنظور فروش تبلیغات هدفمند دیجیتال شده است.به گزارش ابرنت به نقل از رویترز، این نهاد می گوید غول های فناوری همچون گوگل بر بازارهای مختلفی مسلط شده و درحال آزار دادن ناشران اخبار، آگهی دهندگان و مشتریان هستند.
پیش از این گوگل درگیر منازعه حقوقی طولانی با ناشران اخبار و نشریات در استرالیا شده بود و در مقابل درخواست مقامات این کشور برای پرداخت مبلغی در ازای بازنشر اخبار تولیدی آنها، تهدید کرده بود عرضه خدمات را در این کشور متوقف می کند. انتظار می رود درگیری دو طرف بر سر انحصارطلبی تبلیغاتی گوگل جدی تر از منازعه قبلی باشد.
پیش از این وزارت دادگستری آمریکا هم گوگل را به سوءاستفاده از تسلط انحصاری خود بر بازار تبلیغات آنلاین برای از میدان به در کردن رقبا متهم کرده بود. تصمیم گیری نهایی در استرالیا برای رسیدگی به این پرونده توسط دولت و کمیسیون رقابت و مصرف کنندگان این شرکت صورت می گیرد.
رگولاتوری استرالیا اعلام نموده در سال ۲۰۲۰ بیشتر از ۹۰ درصد از کلیک های انجام شده بر روی تبلیغات اینترنتی در این کشور از راه حداقل یکی از سرویسهای متعلق به گوگل انجام شده است.

1400/07/07
09:30:29
0.0 / 5
817
تگهای خبر: اینترنت , حقوق , خدمات , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ابر نت