غول های فناوری چین متعهد به پشتیبانی از کسب و کارهای کوچک تر شدند

غول های فناوری چین متعهد به پشتیبانی از کسب و کارهای کوچک تر شدند

برخی از غول های فناوری در چین که به دلیل انحصارطلبی تجاری مورد پیگرد قضایی قرار گرفته اند، متعهد شدند از طرح های دولت برای پشتیبانی از کسب و کارهای کوچک حمایت کنند.به گزارش ابرنت به نقل از رویترز، دولت چین خویش را متعهد به ایجاد رفاه و سعادت مشترک برای همه مردم این کشور می داند و بنابراین تلاش شرکتهای بزرگ فناوری برای از میدان به درکردن رقبای کوچک تر و تازه کار و کسب سودهای هنگفت را مغایر با اهداف کلان خود ارزیابی کرده و خیلی از شرکتهای مورد اشاره را به دادگاه کشانده و به پرداخت جریمه های کلان مجبور کرده است.
از همین رو مؤسسات بزرگ فناوری به دولت قول داده اند از انحصارطلبی خودداری کرده و به دنبال کمک به شرکتهای کوچک تر و افراد بااستعداد و توانمند با توان مالی اندک باشند.
دانیل ژانگ مدیرعامل شرکت علی بابا که همچون اهداف اصلی برخوردهای قضایی اخیر دولت چین بوده، در کنفرانسی معروف به کنفرانس جهانی اینترنت که توسط اداره فضای سایبری چین - رگولاتور اصلی اینترنت در این کشور - برگزار شد، شرکت کرد و اظهار داشت: این شرکت می خواهد ۱۵ میلیارد دلار به تقویت طرح رفاه مشترک در چین اختصاص دهد تا این کشور که به صورت منظم درحال پیشرفت بوده به این روند ادامه دهد. علی بابا توسط دولت چین به دلیل رفتارهای ضد رقابتی در بازار تجارت الکترونیک ۲.۷۵ میلیارد دلار جریمه شده است.
طرح رفاه مشترک با هدف کاهش شکاف بین فقیر و غنی در چین اجرا می شود و علی بابا می خواهد جهت کمک به اجرای این طرح به افراد بااستعداد ساکن نواحی فقیرنشین هم کمک نماید تا " آنها ماهیگیری بیاموزند."
این کنفرانس در سالهای قبل با حضور مدیران ارشد شرکتهای اپل و گوگل برگزار شده بود، اما سال جاری به خاطر شیوع کرونا با پخش پیام های ضبط شده مدیران عامل شرکتهای کوالکوم، اینتل، تسلا و غیره شروع شد.


منبع:

1400/07/05
15:14:28
0.0 / 5
1062
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ابر نت