دبیر اتحادیه صادركنندگان صنعت مخابرات ایران:

دولت باید سند استراتژیک به روز درباره صادرات داشته باشد

دولت باید سند استراتژیک به روز درباره صادرات داشته باشد

عضو هیات مدیره و دبیر اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران (IRICTU) اشاره کرد: تجمیع توانمندی های تشکل ها باید در شبکه ملی اطلاعات صورت گیرد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، فریبرز نژاددادگر در رویداد خودنمایی زنجیره تامین داخلی که امروز ۲۵ شهریور ماه در مرکز پژوهشگاه های ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد، اظهار داشت: صادرات و تعاملات بین المللی، زمینه ساز رسوب دانش و ارتقای سطح استاندارد محصولات و خدمات خواهد بود. همه ذینعان باید مسوولیتشان در سند استراتژیک مشخص شود و اعضای اتحادیه با حمایت معنوی دولت، آمادگی کامل خودرا برای بومی سازی و ارائه خدمات مهندسی در شبکه ملی اطلاعات دارند.
وی بیان کرد: تسهیل در سرمایه گذاری بخش خصوصی در جهت توسعه لایه زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات و بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و شرکت های دانش بنیان برای توسعه لایه خدمات شبکه ملی اطلاعات امری کاملا ضروری می باشد. باور اتحادیه بر این است که ما مشکلات فراوانی را پیش روی صادرات داشته و داریم که امیدواریم دولت جدید و وزیر ICT بعنوان متولی برنامه های حوزه ICT قسمتی از آنها را مرتفع سازند و ما نیز این آمادگی را داریم که در کنار سایر تشکل ها، با این برنامه ها هم راستا و همراهی نماییم.
عضو هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران همین طور با اعلان اینکه دولت باید سند استراتژیک به روز درباب صادرات داشته باشد، بر تجمیع توانمندی های تشکل ها در شبکه ملی اطلاعات اصرار کرد.
به گزارش روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران (IRICTU) در این رویداد به تشریح شبکه ملی اطلاعات، راهبردها و برنامه اقدام پرداخته شد. نقش کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات و مرکز پژوهش های مجلس، رویکرد پژوهشگاه فاوا در امتداد برنامه های شبکه ملی اطلاعات، نقش کمیسیون های تخصصی فاوا و تحول دیجیتال، نقش تشکل های خصوصی فاوا، ظرفیت شرکت های داخلی، نقش آزمایشگاه های فنی ابزاری و نقش شبکه علمی کشور، از دیگر مواردی است که در این رویداد پیرامون آنها صحبت شد.1400/06/26
13:47:35
0.0 / 5
602
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ابر نت