گوگل در کره جنوبی ۱۷۷ میلیون دلار جریمه شد

گوگل در کره جنوبی ۱۷۷ میلیون دلار جریمه شد

ابرنت: رگولاتور ضد انحصارطلبی کره جنوبی گوگل را به سبب جلوگیری از سفارشی کردن نسخه های سیستم عامل اندروید 207 میلیارد وون (176.64 میلیون دلار) جریمه کرد که دومین جریمه صادره مقابل این غول فناوری آمریکایی در کمتر از یک ماه گذشته است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، کمیسیون تجارت منصفانه کره جنوبی روز سه شنبه اعلام نمود شرایط همکاری گوگل با سازندگان گوشی به سوءاستفاده گوگل از موقعیت برتر خود در بازار منجر شده و مانع رقابت در بازار سیستم عامل موبایل شده است.

گوگل در اطلاعیه ای اعلام نمود درخواست تجدیدنظر خواهدنمود. این حکم مزایای سازگاری اندروید با برنامه های دیگر را نادیده گرفته و مزایایی که مصرف کنندگان از آن برخوردار می شوند را تضعیف می کند.

این جریمه یک روز بعد از اجرائی شده اصلاحات انجام گرفته در قانون "کسب و کار مخابرات" کره جنوبی که به قانون ضد گوگل شهرت یافته است، صادر شد. تحت، قانون مذکور اپراتورهای فروشگاه برنامه مانند گوگل حق ندارند طراحان نرم افزار را ملزم کنند از سیستم پرداخت آنها استفاده کنند. این الزام مانع از آن خواهد شد که گوگل از طراحان برای خریدهای درون برنامه ای که کاربران اندروید انجام می دهند، حق کمیسیون دریافت کند.

کمیسیون تجارت منصفانه کره جنوبی اعلام نمود گوگل با وادار کردن سازندگان تلفن برای عمل به توافقی درباب مجوزهای فروشگاه برنامه این شرکت، مانع رقابت شده است.

تحت توافق گوگل، سازندگان گوشی نمی توانند دستگاههای خودرا به نسخه های سفارشی شده اندروید مجهز کنند. این امر کمک کرده است گوگل موقعیت ممتاز خود در بازار سیستم عامل موبایل را تحکیم کند.

جریمه صادر شده از طرف رگولاتور کره جنوبی نهمین جریمه بزرگی است که تا حالا صادر کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، سامسونگ الکترونیکس در سال ۲۰۱۳ ساعت هوشمندی با یک سیستم عامل سفارشی عرضه نمود اما بعد از اینکه گوگل این اقدام را نقض توافق درخلال دو شرکت دانست، به سیستم عامل متفاوتی سوئیچ کرد.
1400/06/24
14:17:27
0.0 / 5
1146
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ابر نت