در جریان مذاكرات صورت می گیرد؛

تلاش آمریکا و اتحادیه اروپا برای تفاهم بر سر انتقال داده ها

تلاش آمریکا و اتحادیه اروپا برای تفاهم بر سر انتقال داده ها

ابرنت: مقامات آمریکا و اتحادیه اروپا درحال مذاکره هستند تا طرف اروپایی برای انتقال و ذخیره سازی داده های کاربران خود در خاک آمریکا سخت گیری نکند.به گزارش ابرنت به نقل از رویترز، دو طرف مدعی هستند مذاکراتشان پیشرفت داشته و آمریکا امیدوار است امکان حفظ اطلاعات کاربران اروپایی اینترنت در آن سوی اقیانوس اطلس وجود داشته باشد.
موفقیت این مذاکرات بخصوص برای شبکه های اجتماعی امریکایی مانند فیسبوک اهمیت دارد، چونکه این شرکت ها برای تداوم فعالیت به دریافت و ذخیره سازی اطلاعات کاربران دیگر کشورها وابسته هستند.
اتحادیه اروپا در ماه های اخیر قوانین سختگیرانه ای را در مورد حریم شخصی برای کشورهای عضو خود تصویب کرده و آمریکا هم رویه هایی برای کنترل و بررسی داده های دیجیتال دارد که باعث نگرانی طرف اروپایی در مورد جاسوسی سایبری شده و همین مسائل باعث شد تا طرف اروپایی در زمینه انتقال اطلاعات اتباع خود به خاک آمریکا سختگیری هایی را اعمال نماید.
قرار است مذاکرات دو طرف هفته آینده هم ادامه یابد. این مذاکرات در شهر بروکسل پایتخت بلژیک انجام می شود.
دور قبلی این مذاکرات در تابستان در آمریکا انجام گرفته بود. گروه آمریکایی انجام دهنده مذاکرات می خواهد هر چه سریع تر طرف اروپایی را قانع کند تا اجازه ذخیره و دسترسی به اطلاعات شخصی اتباع اتحادیه اروپا را در خاک آمریکا بدهند.
دو طرف خود به صورت رسمی در این حوزه اظهارنظری نداشته اند.


منبع:

1400/06/21
12:47:09
0.0 / 5
547
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ابر نت