دبیر انجمن صنفی كسب و كارهای اینترنتی:

کسب و کارهای آنلاین از طرح پشتیبانی از حقوق کاربران خبر نداشتند

کسب و کارهای آنلاین از طرح پشتیبانی از حقوق کاربران خبر نداشتند

دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی ایران اظهار داشت: کسب و کارهای آنلاین از طرح پشتیبانی از حقوق کاربران آگاه نبودند و ما در جلسات 1500 ساعته کارشناسی حضور نداشتیم.به گزارش ابرنت به نقل از مهر، سمینار علمی حکمرانی فضای مجازی در ایران توسط پژوهشگاه فضای مجازی، دانشگاه امام صادق و واحد الکترونیک دانشگاه آزاد اسلامی انجام می شود.
سومین جلسه از سمینار علمی حکمرانی فضای مجازی با موضوع «ابعاد اقتصادی-فناورانه طرح پشتیبانی از حقوق کاربران» عصر روز گذشته، چهارشنبه ۱۷ شهریور از ساعت ۱۷ الی ۱۹ اجرا شد.
در این جلسه که با مدیریت علمی دکتر مهدی اسلامی، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، سید عباس مرادی، کارشناس پژوهشگاه فضای مجازی و عضو تیم تدوین طرح صیانت و رضا الفت نسب، دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی ایران، به بحث و تبادل نظر در مورد ابعاد اقتصادی-فناورانه طرح پشتیبانی از حقوق کاربران، پرداختند.
در مقدمه جلسه، اسلامی به بیان دیدگاه های موافقین طرح اشاره نمود و اظهار داشت: موافقین معتقدند که این طرح می تواند منابع را برای پشتیبانی از کسب و کارهای ایرانی، تجمیع کند و همین طور قانونمند ساختن فضای مجازی، توجه به مالکیت معنوی و حفاظت از کودکان و نوجوانان، جزو دغدغه های این طرح است.
وی با بیان دیدگاه مخالفین و منتقدین طرح، اضافه کرد: منتقدین معتقدند که نگاه بالا به پایین و قیم مآبانه و عدم توجه به بخش خصوصی از ایرادات این طرح است و گرچه همه با قانونمند بودن فضای مجازی موافقند، اما این طرح بیش از اندازه امنیتی است و رویه های غیر شفاف دارد و اشتغال های خرد را تهدید می کند.
در ادامه این جلسه، رضا الفت نسب، دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی ایران و منتقد طرح، بحث خودرا با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف فضای مجازی، مانند سایر بخش های جامعه، شروع کرد و اعلام نمود اختلاف نظری میان کارشناسان بر سر این اصل اساسی، وجود ندارد.
وی با اشاره به عدم مشارکت بخش خصوصی در تدوین طرح، اظهار داشت: کسب و کارهای آنلاین از این طرح آگاه نبودند و ما در جلسات ۱۵۰۰ ساعته کارشناسی حضور نداشتیم.
منتقد طرح پشتیبانی از حقوق کاربران اضافه کرد: در مقطع زمانی فعلی بررسی این طرح اولویت ندارد و باید زمان بیشتری صرف اقناع جامعه در مورد این طرح شود.
الفت نسب اظهار داشت: به بیان مقام معظم رهبری، مهم ترین مسئله امروز نگرفتن امید از جوانان و جامعه است. خیلی از جوانان پس از مطرح شدن طرح صیانت، ناامید شدند و به مهاجرت روی آوردند.
ابهامات زیاد، خطر برخورد سلیقه ای، عدم پاسخگویی کمیسیون پیشنهادی و خطر از میان رفتن رقابت در بازار از دیگر انتقاداتی است که دبیر انجمن صنفی کسب و کارهای اینترنتی ایران نسبت به طرح بیان نمود.
الفت نسب در قسمتی از سخنان خود ادعا نمود که اجرای طرح و تشکیل کمیسیون، سبب پیچیده شدن بیشتر شرایط برای پلت فرم ها می شود.

1400/06/20
11:24:25
0.0 / 5
974
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ابر نت