موافق وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات

طاهری: ایران هوشمند و حکمرانی داده از برنامه های زارع پور است

طاهری: ایران هوشمند و حکمرانی داده از برنامه های زارع پور است

نماینده مردم زنجان در مجلس با اشاره با سوابق اجرائی و تحصیلات وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: وزیر پیشنهادی ارتباطات قول داده تا تمامی این برنامه ها در حوزه شبکه ملی اطلاعات را بصورت جدی پیگیری کند.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، مصطفی طاهری در جلسه علنی نوبت عصر امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تحصیلات ایشان در همه مقاطع با وزارت خانه مربوطه مرتبط می باشد. پس از آن که هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت شدند، در کشورمان در این رشته اساتید و دانشجویان خوبی داشتیم. بنابراین، ارتباط ایشان با نخبگان همچنان ادامه دارد.
نماینده مردم زنجان در مجلس در مورد سوابق اجرائی وزیر پیشنهادی ارتباطات اظهار داشت: ایشان عضو کمیسیون راهبردی شورای عالی فناوری اطلاعات بودند. از جانب دیگر، ایشان در مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه دیجیتال وزارت ارشاد بودند. همین طور ایشان رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه بودند.
وی ادامه داد: در بحث کمی کسب عناوین برتر، مدیر نمونه، لوح های گوناگون تقدیر و البته رضایت عمومی از ایشان در قوه قضائیه وجود داشته است. ایشان در هشت محور برنامه دارند که مهم ترین آنها عبارت از ایران هوشمند و حکمرانی داده است. این مساله به دولت الکترونیک ربط دارد. گویا اختیار خاصی از آقای رئیسی گرفتند تا حکمرانی دیجیتال را افرایش دهند. این مساله به شفافیت اقتصادی و مبارزه هوشمند با فساد کمک خواهدنمود.
طاهری همین طور با اعلان اینکه شبکه ملی اطلاعات و گسترش زیرساخت ها یکی دیگر از مسائل مهمی است که در سخنان و برنامه های زارع پور به چشم می خورد، اظهار داشت: رشد شبکه ملی اطلاعات این چند ساله نامتوازن بوده و حدود ۴۰ تکلیفی که از طرف شورای عالی در طرح کلان معماری برعهده وزارت گذاشته شده مختص به رشد همین شبکه است که برای اجرای ۱۳ تکلیف باقیمانده نیز نیاز به همکاری وزارت ارتباطات و فناوری وجود دارد و وزیر پیشنهادی ارتباطات قول داده تا تمامی این برنامه ها را بصورت جدی پیگیری کند.1400/05/31
11:55:08
0.0 / 5
424
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ابر نت