مبین نت اولین پروژه كشاورزی هوشمند ایران را راه اندازی می نماید

مبین نت اولین پروژه كشاورزی هوشمند ایران را راه اندازی می نماید

به گزارش ابرنت در مراسم امضای تفاهمنامه اولین پروژه کشاورزی هوشمند در ایران، ضمن معرفی شرکت ارتباطات مبین نت بعنوان نخستین اپراتور حوزه اینترنت اشیاء در بخش کشاورزی از سرویس هوشمند این شرکت رونمایی گردید.به گزارش ابرنت به نقل از مهر، در مراسم امضای تفاهمنامه اولین پروژه کشاورزی هوشمند در ایران، ضمن معرفی شرکت ارتباطات مبین نت بعنوان نخستین اپراتور حوزه اینترنت اشیاء در بخش کشاورزی، از سرویس هوشمند این شرکت با نام «مبیفارم» هم رونمایی گردید. در این مراسم که با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی، شرکت ارتباطات مبین نت و مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء، روز شنبه، بیست و ششم تیرماه با حضور دکتر حسین طهرانی و مهندس مهدی غیناقی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مبین نت، دکتر تاج فر، دبیرکل مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء و دکتر ارژنگ جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد، نخستین فاز هوشمندسازی ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان البرز به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت.
در ابتدای این مراسم، مهندس غیناقی، رئیس هیئت مدیره مبین نت ضمن اشاره به اهمیت هوشمندسازی در صنعت کشاورزی، از همکاری مبین نت و همراه اول در این پروژه اطلاع داد و ظرفیت های موجود در مجموعه «همراه اول کسب وکار» را سودمند عنوان نمود. در ادامه مهندس غیناقی اظهار داشت: اپراتورهای ارتباطی بطور قطع باید در کنار بازیگران صنعت کشاورزی باشند تا با راه اندازی یک اکوسیستم و ایجاد پروژه ای مشترک، زمینه پیاده سازی هر چه موفق تر فراهم گردد.
همچنین دکتر جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی هم ضمن اشاره به اهمیت اجرای پروژه های هوشمندسازی مشابه در صنعت کشاورزی، اعلام نمود: با عنایت به این که ۱۰۰ هزار هکتار زمین برای انجام چنین پروژه هایی داریم، بر انجام هوشمندسازی تاکید داریم و در این راه مصمم هستیم.
در انتهای این نشست، تفاهمنامه پروژه مبیفارم با حضور دکتر طهرانی و مهندس غیناقی، مدیرعامل رئیس هیأت مدیره مبین نت همینطور دکتر تاج فر، دبیرکل مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء و ارژنگ جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به امضا رسید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1400/04/29
12:25:21
0.0 / 5
1025
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ابر نت