جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریكا برای افشای هكرهای خارجی

جایزه ۱۰ میلیون دلاری آمریكا برای افشای هكرهای خارجی

به گزارش ابرنت دولت آمریکا حداکثر ۱۰ میلیون دلار جایزه برای اطلاعاتی تعیین کرد که به شناسایی هویت و مکان عوامل سایبری خرابکاری کمک می نماید که از سوی یک دولت خارجی، زیرساخت حیاتی آمریکا را هدف می گیرند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، وزارت خارجه آمریکا در اطلاعیه ای اعلام نمود برخی از فعالیت های سایبری مخربی که زیرساخت حساس آمریکا را هدف می گیرند، ناقض قانون سوءاستفاده و کلاهبرداری کامپیوتری هستند و این نهاد یک کانال گزارش دهی دارک وب را به منظور پشتیبانی از ایمنی و امنیت منابع احتمالی بوجود آورده است.

دولت آمریکا همینطور یک هاب آنلاین برای قربانیان حملات باج افزاری رونمایی نمود که در صورت وقوع حملات سایبری به شرکتها و نهادها کمک می نماید به منابع و مساعدت لازم راحتتر دسترسی پیدا کند.

وب سایت جدید به نشانی www.StopRansomware.gov ابتکاری است که توسط وزارت خانه های دادگستری و امنیت داخلی آمریکا به راه افتاده است.

وزارت دادگستری آمریکا در اطلاعیه ای اعلام نمود خیلی از منابع و اطلاعاتی که سازمانها برای رویارویی با حملات باج افزاری نیاز دارند، معمولاً در وب سایتهای مختلف پراکنده بوده است که احتمال غافل ماندن از اطلاعات مهم را افزایش می داد. این وبسایت اولین هاب مرکزی است که منابع در ارتباط با باج افزار را از همه سازمانهای دولت فدرال یکجا جمع کرده است.

راه اندازی وبسایت جدید و جایزه ۱۰ میلیون دلاری به دنبال سلسله حملات سایبری در سال میلادی جاری صورت گرفته که شاخصترین آنها حمله به شرکت کلونیال پایپ لاین و فلج شدن سیستم سوخت رسانی این شرکت و در نتیجه کمبود گسترده سوخت در ایالتهای کرانه شرقی آمریکا بود. وزارت دادگستری آمریکا اندکی پس از این رویداد به کلونیال پایپ لاین کمک کرد حدود ۲.۳ میلیون دلار از باجی که به هکرها پرداخت کرده بود را پس بگیرد.

بر اساس گزارش رویترز، طبق اعلام وزارت دادگستری آمریکا، حدود ۳۵۰ میلیون دلار باج به هکرها در سال ۲۰۲۰ پرداخت گردید که بیشتر از ۳۰۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل از آن داشت.

منبع:

1400/04/26
21:25:20
0.0 / 5
1008
تگهای خبر: باج افزار , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ابر نت