درخواست ماسیمو برای ممنوعیت واردات اپل واچ به آمریكا

درخواست ماسیمو برای ممنوعیت واردات اپل واچ به آمریكا

به گزارش ابرنت شرکت ماسیمو با تنظیم شکایت نقض امتیاز انحصاری در کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا به دنبال ممنوعیت واردات اپل واچ به آمریکا بوده و مبارزه حقوقی ضد اپل را گسترش داده است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، شرکت ماسیمو در شکایتی که در کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا تنظیم کرده، مدعی شده سری ۶ اسمارت واچ اپل پنج امتیاز انحصاری دستگاه هایی را نقض کرده است که از نور تابیده شده به بدن برای اندازه گیری سطح اکسیژن خون استفاده می نمایند. این فناوری ثبت امتیاز شده برای کسب و کار ماسیمو کلیدی به حساب می آید و اپل به شکل غیر منصفانه از این توانایی استفاده می نماید.

ماسیمو که فناوری پردازش سیگنال برای مانیتورهای پزشکی را طراحی می کند و شرکت سرکاکور لابراتواریز، واحد مستقل این شرکت برای اولین بار در ژانویه سال ۲۰۲۰ از اپل شکایت کرده و این شرکت را به سرقت اسرار تجاری و استفاده نادرست از ابداعات در ارتباط با کنترل سلامتی ماسیمو در اپل واچ متهم کردند.

امتیازهای انحصاری این پرونده بعد از اینکه اپل ادعا نمود مشمول ابداعات جدید نمی شوند، توسط دفتر علامت تجاری و امتیاز انحصاری آمریکا مورد بازنگری قرار گرفت و قاضی تا زمان تکمیل این بازنگری رسیدگی به این بخش پرونده را متوقف کرد. برخلاف دادگاه منطقه ای، کمیسیون تجارت بین المللی بررسی شکایت امتیاز انحصاری را به تاخیر نمی اندازد و معمولاً تحقیقاتش را در مدت ۱۵ تا ۱۸ ماه کامل می کند. اگر اپل تصمیم بگیرد این امتیاز های انحصاری را به چالش بکشد دفتر امتیاز انحصاری احیانا هرگونه درخواست برای بازنگری را رد می کند چونکه کمیسیون تجارت بین المللی به سرعت عمل می کند.

در جهت این شکایت ماسیمو اعلام نمود اگر واردات ساعت هوشمند اپل به آمریکا متوقف شود، عموم مردم از این ممنوعیت صدمه نمی بیند چونکه قابلیت سنجش اکسیژن خون برای سلامت یا رفاه عمومی ضروری نیست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ماسیمو در شکایت خود اعلام نموده اپل به شدت این توانایی را در سری ۶ اپل واچ تبلیغ کرده تا به ساعت خود جنبه یک دستگاه پزشکی را بدهد. حال آن که موضوعی که از دید میلیون ها خریدار سری ۶ پنهان می ماند، هشداری است که اپل به شکل یک پرینت ظریف داده که سنجش اکسیژن خون نباید برای اهداف پزشکی مورد استناد قرار گیرد.

منبع:

1400/04/11
16:30:41
0.0 / 5
1096
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ابر نت