دستگاه های سیمكارت خور را تا قبل از ۱۲ تیر فعال كنید

دستگاه های سیمكارت خور را تا قبل از ۱۲ تیر فعال كنید

ابرنت: رجیستری ساعات هوشمند و سایر دستگاه های سیمکارت خور از 12 تیرماه کلید می خورد و تجهیزاتی که بعد از این تاریخ فعال شوند، باید رجیستر شوند، بنا بر این لازم است اگر افرادی که این دستگاهها را دارند،  تا پیش از تاریخ های تعیین شده، سیمکارت خودرا در داخل دستگاه قرار داده از سرویس گرفتن دستگاه خود مطمئن شود.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، طرح سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیمکارت بعنوان طرح رجیستری شناخته می شود. با اجرای طرح رجیستری، فقط گوشیهایی که از مبادی قانونی وارد کشور شده اند، در شبکه اپراتوری کشور فعال خواهند شد. این طرح تمامی برندهای گوشی تلفن همراه موجود در بازار ایران را در بر گرفته و سبب حذف واردات گوشیهای قاچاق و افزایش واردات قانونی گوشی و تجهیزات دارای سیمکارت شد.
باتوجه به هدف اجرای رجیستری برای تمامی تجهیزات سیمکارت خور، مقرر بود بعد از گوشیهای موبایل نوبت به سایر دستگاهها برسد. در این راستا پیمان قره داغی -مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری- از اجرای طرح احراز اصالت تجهیزات دارای سیمکارت (رجیستری) برای موبایل واره ها از دوازدهم تیرماه آگاهی داد.
وی با اشاره به اجرای طرح رجیستری گوشیهای تلفن همراه در سال ۹۶ اظهار داشت: در مرحله اول اجرای این طرح تمامی نشان های تجاری تلفن همراه تا اردیبهشت سال ۹۷ مشمول رجیستری شدند و با تصمیم کمیته راهبری طرح رجیستری، ساعات هوشمند از دوازدهم تیرماه و تجهیزاتی مانند بارکد اسکنر، مبدل تلفن ثابت به سیار و PDA از نوزدهم تیرماه مشمول رجیستری می شوند.
مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری اضافه کرد: این طرح با هدف حفظ حقوق مشترکان و جلوگیری از فروش تجهیزات دارای سیمکارت قاچاق بجای تجهیزات قانونی اجرا می شود و بر طبق مصوبه کمیته راهبری طرح رجیستری، گمرک جمهوری اسلامی ایران بایستی اطلاعات تجهیزات دارای سیمکارت همراه مسافران را در حین ورود به کشور ثبت کند.
قره داغی درباره تجهیزات دارای سیمکارت که تا حالا فعال بوده اند، اشاره کرد: تمامی تجهیزاتی که تا قبل از اجرای طرح رجیستری فعال باشند، مشمول این طرح نخواهند شد. اما تجهیزاتی که بعد از این تاریخ فعال می شوند بایستی رجیستر شوند.
بنابراین، اگر هر فردی دستگاه سیمکارت خوری مانند تبلت، ساعت هوشمند، بارکداسکنر، PDA و مبدل تلفن ثابت به سیار دارد باید تا پیش از تاریخ های تعیین شده، سیمکارت خودرا در داخل دستگاه قرار داده و آنرا روشن کند و حتما نسبت به برقراری تماس و ارسال پیامک اقدام نماید و از سرویس گرفتن دستگاه خود تا پیش از زمان بندی های اعلام شده مطمئن شود.
سفارش می شود سرویس گرفتن از دستگاه، به روز و ساعات پایانی اجرای طرح رجیستری موبایل واره ها موکول نشود برای اینکه ممکنست در آن ایام و ساعات، با افزایش حجم بار شبکه روبه رو شده و امکان انجام مراحل رجیستری فراهم نشود.
منبع:

1400/04/08
18:10:54
0.0 / 5
1019
تگهای خبر: برند , پیامك , حفاظت , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ابر نت