رئیس باشگاه نوآوری و فناوری یونسكو خبر داد

برگزاری نخستین كنفرانس بین المللی بلاكچین، رمزارزها و اقتصاد جهانی

برگزاری نخستین كنفرانس بین المللی بلاكچین، رمزارزها و اقتصاد جهانی

ابرنت: نخستین کنفرانس بین المللی ˮبلاکچین، رمز ارزها و اقتصاد جهانیˮ با حضور اساتید، اندیشمندان، فعالان و توسعه دهندگان و متخصصان این حوزه، به همت باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو و با همکاری و حمایت کمیسیون ملی یونسکو-ایران، 15مرداد ماه 1400 انجام می شود.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، امروزه فناوری "بلاک چین"(Blockchain) برخلاف آن چه که اغلب تصور می شود، تنها جهت استفاده در سیستم بانکداری نیست، بلکه کل دنیای فناوری و به ویژه بخش تولید هوشمند را نیز دستخوش تغییر اساسی خواهدنمود. این فناوری می تواند امکان انتقال مطمئن و معتبر داده ها و همین طور یک شبکه قابل ردیابی ناگسستنی را فراهم آورد که این خاصیت ها تنها برای امور بانکی نیست، بلاکچین و رمزارزها درحال ایجاد تغییر و تحول اساسی در بخش های مهم ازجمله اقتصاد است.
ارائه راهکارهای مؤثر در مدیریت بهتر سازمان ها
پیمان سرحدی، رئیس کل باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو و رئیس کنفرانس بین المللی بلاکچین، رمز ارزها و اقتصاد جهانی، مهم ترین اهداف برگزاری این کنفرانس را ایجاد بستری مناسب برای همکاری و تبادل دانش اطلاعات و انتقال تجارب و دستاوردهای علمی و عملی اساتید، نخبگان و پژوهشگران حوزه های نوآوری و فناوری بلاکچین بر پایه اقتصاد جهانی خصوصاً در زمینه های بلاکچین، اقتصاد دیجیتال، رمز ارزها و همین طور ایجاد فضای مشترک برای ارائه راهکارهای جامع و موثر بر پایه دانش و تحلیل فرصت های اقتصادی بر بستر ملی و جهانی برای مدیریت بهتر سازمان ها عنوان نمود.
وی اظهار نمود: این کنفرانس با سه محور "بلاکچین، علم و توسعه"، "کاربردهای بلاکچین در فناوری و صنایع" و "بلاکچین و اقتصاد بازارهای مالی و بین المللی" مقرر است تا در ۳ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ برگزار شود، ضمن آن که در جریان برگزاری این کنفرانس پنل های تخصصی در رابطه با موضوع کنفرانس نیز تشکیل خواهد شد.
رئیس باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو با تاکید بر اینکه در جریان مقدمات برگزاری این کنفرانس نهادهای علمی و اجرائی خیلی از این رویداد حمایت کردند، اظهار داشت: خوشبختانه این کنفرانس تحت حمایت های معنوی دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی همچون دانشگاه تهران، دانشگاه های صنعتی امیرکبیر و خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه آزاد اسلامی و وزارتخانه های ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت صمت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفته است.
آموزش و فرهنگ سازی در زمینه بلاکچین
سرحدی افزود: کمیسیون های اقتصادی، برنامه و بودجه و محاسبات و فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی نیز بعنوان دیگر حامیان اصلی این کنفرانس در این رویداد حضور خواهند داشت. ضمن آن که امید داریم با همت این مجموعه ها و تلاش تیم اجرائی و فنی کنفرانس بتوانیم گامی مثبت و علمی در امتداد آموزش و فرهنگ سازی در این عرصه نوین برداریم.
رئیس اولین کنفرانس بین المللی بلاکچین، رمز ارزها و اقتصاد جهانی، تاکید کرد: حضور و سخنرانی صاحب نظران و اساتید برجسته داخلی و خارجی و برگزاری پنل های تخصصی، تبیین نقشه جامع راه در حوزه استفاده و پروسه آشنایی با فناوری های بلاکچین، برگزاری میزگردهای علمی- تخصصی جهت بررسی چالش ها و فرصت های در رابطه با محورهای کنفرانس و شرکت بیش از ۳۰۰۰ نفراز فعالان بخش های مختلف در زمینه بلاکچین، رمز ارزها، اقتصاد ایران و جهان شامل دانشگاهیان، صاحب نظران، سیاستگذاران و مدیران، دانشجویان، سازمان های ذی ربط و علاقمند، قسمتی از برنامه های مدون برگزاری این کنفرانس خواهد بود.
حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران و رییس شورای سیاستگذاری کنفرانس در احکامی پیمان سرحدی را بعنوان رییس کنفرانس و عضو شورای سیاستگذاری، سجاد برخورداری را بعنوان دبیر علمی و عضو شورای سیاست گذاری، امیر روشن بخش (معاون ارتباطات و مشارکت های کمیسیون ملی یونسکو- ایران) را به سمت دبیر و عضو شورای سیاستگذاری، اباذر صالحی را بعنوان دبیر اجرائی و رسول شاهسونی را به سمت دبیر کمیته بین الملل منصوب نمود.
علاقه مندان، پژوهشگران، پژوهشگران، اساتید و دانشجویان جهت شرکت در این کنفرانس می توانند با مراجعه به سایت کنفرانس به آدرس http: //unescoconf.ir و یا سایت https: //unescotech.org/ ضمن کسب اطلاعات بیشتر پروسه ثبت نام را انجام دهند.
به نقل از روابط عمومی باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو، باشگاه نوآوری و فناوری یونسکو با هدف توسعه کارهای علمی، فرهنگی و آموزشی در زمینه های نوین علمی و فناوری و استارت آپی، ایجاد شبکه بین المللی در زمینه فناوری با رویکرد انتقال تجارب موفق، ارتباط با باشگاه های یونسکو در رابطه با حوزه فناوری وتکنولوژی و حضور در محافل بین المللی در عرصه فناوری و تکنولوژی به جهت تجاری سازی دستاوردهای علمی، از دی ماه سال ۱۳۹۹ بطور رسمی فعالیت خودرا آغاز نموده است.
منبع:

1400/03/19
23:45:15
0.0 / 5
1091
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
ابر نت