واكنش آذری جهرمی به اظهارات كاندیداها درباره رفع فیلتر توییتر

واكنش آذری جهرمی به اظهارات كاندیداها درباره رفع فیلتر توییتر

به گزارش ابرنت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: این که برخی قبلا انتقاداتی به پلت فرم ها و حضور در شبکه های مجازی داشتند و امروز از این فضا استفاده می نمایند، اتفاق خوبی است.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به توییت اخیر سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در جهت لزوم رفع فیلتر توئیتر و یا حضور سید ابراهیم رئیسی دیگر کاندیدای انتخابات در این شبکه اجتماعی، اظهار نمود: به نظرم می رسد که این اتفاق خوبی است که سال جاری با انتشار کرونا انجام شده و برای حفظ سلامتی مردم تبلیغات انتخاباتی هم مانند آموزش، سلامت و تجارت مردم بر فضای مجازی متمرکز است و ستادهای انتخاباتی و شخص کاندیداها هم از ظرفیت های فضای مجازی استفاده می نمایند.
وی افزود: این که برخی قبلا انتقاداتی به پلت فرم ها و حضور در شبکه های مجازی داشتند و امروز از این فضا استفاده می نمایند، اتفاق خوبی است.
جهرمی خاطرنشان کرد: ما سه چهار سال بد و بیراه شنیدیم که چرا از شبکه های اجتماعی استفاده می کنید و چرا در فضای مجازی حضور دارید؛ امروز همان هایی که انتقاد می کردند استفاده و ترویج می کنند، نباید این را تخطئه نماییم که چرا استفاده می نمایند، باید از این فرصت استفاده نماییم و حرف درست یا کار درست و حضور جریان ساز درست را باید تقویت کرد و قدر دانست؛ حتما هم این کارهای خوبی که انجام می دهند را تعریف کنید، نقد نکنید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: این اقدام خوبی است؛ چونکه مردم در فضای مجازی می باشند و این عرصه فرصت بی نظیری برای صحبت کردن مسؤلان با مردم است تا زمینه ای برای شنیدن صحبت های مردم توسط کاندیداها باشد؛ بنابراین این که این مسؤلان و کاندیداهای عزیز آمدند در این فضا و از آن استفاده می نمایند، فرصت خوبی است و باید استقبال کرد.
وی خاطرنشان کرد: این که منجر به رفع فیلتر شود یا نه معلوم نیست اما وقتی خودشان استفاده می نمایند، می تواند یک نشانه های خوبی باشد از یک افق رو به جلو و خوبی در آینده که ان شاءالله گشایش هایی صورت گیرد.
وی درباره فیلترینگ توئیتر و حکم شورایعالی امنیت ملی در این حوزه هم اظهار داشت: آن چیزی که در ارتباط با توئیتر یا شبکه های اجتماعی مطرح می شود دقیق نیست، شورایعالی امنیت ملی برپایه قانون نمی تواند حکم به انسداد طولانی مدت بدهد، اما در یک بحرانی امکان دارد که بگویند چند روز قطع کنید و بعد وصل کنید مانند اتفاقاتی که این سال ها رخ داده است؛ ازاین رو حکم فیلترینگ را نه شورایعالی فضای مجازی نه شورایعالی امنیت ملی هیچکدام صادر نکرده اند.
وی اظهار داشت: توئیتر در سال ۸۸ در بدو تشکیل کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در این کارگروه فیلتر شد. ما هم بنابر همان مصداق ۶ وزیر و دو نماینده مجلس درخواست دادیم که این مورد باردیگر در کارگروه بحث شود اما تا امروز از جانب دبیرخانه در دستور کار قرار نگرفته است؛ البته این فضای کنونی فضای امیدواری است، ان شاء الله این اتفاق رخ بدهد ما هم از این سیگنال های مثبت استقبال می نماییم.
جهرمی در پاسخ به سوالی پیرامون پرونده ای که برای او تشکیل شده است و این که شاید با رفع فیلتر پرونده هم مختومه شود، اظهار داشت: پرونده مکانیزم دیگری دارد، بازجو صدا کرده، یک مرتبه ۳-۴ ساعت بازجویی شدیم، حالا درحال ارسال و دریافت لایحه های دفاعیه هستیم، چند بار فرستادیم و پاسخ دادیم اما روال پرونده فکر نمی کنم به این بحث انسداد یا باز شدن فضای مجازی ارتباط داشته باشد.
منبع:

1400/03/14
12:49:23
0.0 / 5
892
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ابر نت