جف بزوس، ماه آینده از مدیرعاملی آمازون كنار می رود

جف بزوس، ماه آینده از مدیرعاملی آمازون كنار می رود

به گزارش ابرنت جف بزوس پنجم ژوییه (۱۴ تیر) از سمت مدیرعاملی آمازون کناره گیری می کند و اندی جاسی، مدیر واحد رایانش ابری آمازون زمام امور این شرکت را به دست می گیرد.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، بزوس در نشست سالانه سهامداران آمازون اظهار داشت: این تاریخ را انتخاب کردیم، چونکه برای من احساسی است و ۲۷ سال پیش دقیقا در چنین روزی آمازون رسما به یک شرکت تبدیل شد.

آمازون در فوریه اعلام نمود بزوس سال جاری از سمت مدیرعاملی کناره گیری خواهد نمود. بزوس رئیس هیات مدیره اجرایی آمازون خواهد شد و زمان بیشتری را برای ابتکارهایی مانند صندوق زمین بزوس، واشنگتن پست و صندوق آمازون دی وان صرف خواهد نمود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمازون مساله جانشینی مدیرعامل را محرمانه نگه داشته بود اما گمانه زنی شده بود که یا جاسی یا جف ویلک که اوت گذشته از سمتش بعنوان مدیر کسب و کار مصرف کننده جهانی آمازون بازنشسته شد، جانشین احتمالی بزوس خواهند بود.

جاسی بعد از تحصیل در هاروارد، در سال ۱۹۹۷ به آمازون پیوست و در اوایل دوران حرفه ای خود بعنوان مشاور فنی نخست بزوس فعالیت کرد که به شکلی مدیر کارکنان بود و به وی اجازه می داد در همه نشست های مدیران ارشد حضور پیدا کند و در زمینه موضوعات مختلف نظر دهد.

همکاران فعلی و سابق جاسی می گویند چه از نظر ماهیت و چه از نظر تجربه، وی سایه بزوس و شبیه رییسش است.

جاسی، فرد دقیقی بوده و می تواند جزئیات کوچک در ارتباط با دیدارهایی که مدتها قبل برگزار شده بودند را به خاطر بیاورد.

وی همینطور مانند بزوس به مدیریت پروژه هایی که به آنها علاقه دارد، مشهور است و چالشش بعنوان مدیرعامل، درک مصرف کننده و بخش های لجستیک کسب و کار است. واحد خدمات وب آمازون تحت هدایت اندی جاسی، نحوه خرید فناوری توسط شرکت ها را تغییر داد و خدمات کامپیوتری را با عرضه از راه اینترنت برای آنها ساده کرد.

منبع:

1400/03/08
22:38:18
0.0 / 5
1003
تگهای خبر: ابری , اینترنت , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ابر نت