گوگل و فیسبوك در روسیه جریمه شدند

گوگل و فیسبوك در روسیه جریمه شدند

دادگاهی در روسیه شرکتهای فناوری آمریکایی گوگل و فیسبوک را به علت کوتاهی در حذف محتوایی که از جانب مسکو غیر مجاز شناخته می شوند، به پرداخت جریمه محکوم نمود.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، با اوج گرفتن تنشها میان روسیه و غولهای فناوری غربی، مسکو چندی پیش دسترسی به شبکه اجتماعی آمریکایی توییتر را به علت عدم حذف محتوای ممنوع کند کرده بود. حالا هم تهدید کرده است ترافیک گوگل را کند خواهد نمود.

دادگاهی در روسیه روز سه شنبه گوگل را شش میلیون روبل (۸۱۶۰۰ دلار) بابت عدم حذف محتوای ممنوعه جریمه کرد. این جریمه مدت کوتاهی بعد از مهلت ۲۴ ساعته دیده بان ارتباطات روسیه (روس کومنادزور) به گوگل برای حذف ویدئوهای مروج خشونت، افراط گرایی و مواد مخدر صادر شد. روس کومنادزور اعلام نمود به گوگل بیشتر از ۲۶۰۰۰ اخطار در مورد اطلاعات غیرقانونی ارسال کرده است. یوتیوب که متعلق به گوگل است در حذف حدود ۵۰۰۰ ویدیوی ممنوع اهمال کرده که ۳۵۰۰ ویدیو تبلیغ افراط گرایی هستند.

اسناد دادگاه مسکو نشان داده است گوگل از روس کومنادزور به علت درخواست برای حذف محتوای غیرقانونی شکایت کرده است.

گوگل در گزارش شفافیت خود به شمار درخواستهای دولتی که در مدت شش ماه دریافت کرده است، اشاره می کند. این درخواستها از ادعای افترا تا ادعای نقض مقررات داخلی در محتوای به نمایش درآمده را دربرمی گیرند. با این وجود قوانین در ارتباط با این مسائل در کشورها و مناطق مختلف متفاوت می باشد و گوگل قبل از واکنش به درخواست حذف محتوا، به حکم دادگاه نیاز دارد.

بر اساس گزارش رویترز، فیسبوک هم مجموعا ۲۶ میلیون روبل (۳۵۳ هزار و ۸۹۰ دلار) برای هشت مورد تخلف جریمه شد.

بر اساس خبر جداگانه دیگری، دیده بان ضد انحصارطلبی آلمان هم تحقیقاتی را از گوگل آلمان، گوگل ایرلند و آلفابت شرکت مادر آنها درباره سوءاستفاده از نفوذ بازارشان شروع کرده است و تحقیقاتش بر مدل کسب و کار گوگل که بر اساس جمع آوری اطلاعات کاربران و عرضه تبلیغات هدفمند بر مبنای آنهاست، متمرکز شده است. گوگل اعلام نموده که مردم از خدمات این شرکت استفاده می نمایند چونکه مفید هستند نه به خاطر اینکه مجبور هستند چنین کاری انجام دهند یا نمی توانند گزینه دیگری پیدا کنند.

منبع:

1400/03/05
23:10:56
0.0 / 5
918
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ابر نت