رونمایی امكانات جدید در كنفرانس طراحان گوگل

رونمایی امكانات جدید در كنفرانس طراحان گوگل

به گزارش ابرنت شرکت گوگل در اولین روز از کنفرانس سالانه طراحان این شرکت، به روزرسانی هایی که در خیلی از سرویسهایش همچون گوگل مپس و گوگل داکس انجام داده بود را رونمایی نمود.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، استفاده از سرویس جست و جوی گوگل، کنفرانس ویدیویی و سایر ابزارهای این غول اینترنتی پارسال که قرنطینه و سایر محدودیتهای کرونایی مردم را ناچار کرد در خانه بمانند و به صورت آنلاین در ارتباط باشند، افزایش یافت. با رفع تدریجی محدودیتهای کرونایی و ازسرگیری فعالیت های عادی، گوگل در تلاش است موقعیت خویش را نزد کاربران حفظ نموده و توانایی رقابت با مایکروسافت، اپل و سایرین را حفظ کند.

ساندار پیچای، مدیرعامل گوگل در لایو دو ساعته ای که روز سه شنبه در اولین روز کنفرانس سه روزه طراحان گوگل (I/O) پخش گردید، حضور داشت. این کنفرانس سال قبل به علت شیوع کووید ۱۹ لغو شد و سال جاری عموما مخاطبان مجازی دارد.

پیچای روز سه شنبه به کوشش برای کمک به رانندگانی که از سرویس نقشه گوگل استفاده می نمایند اشاره نمود. گوگل مپس با هدایت رانندگان به مسیرهای امنتر، ترمزهای ناگهانی را می کاهد. گوگل همینطور گزینه های ویرایش و مشاهده جدیدی را به سرویس گوگل داکس و سایر ابزارهای همکاری اضافه کرد.

پیچای همینطور به پیشرفت گوگل در زمینه مسائلی اشاره نمود که طی یک سال قبل اولویت بزرگتری میان شرکتهای آمریکایی پیدا کرده اند و شامل تغییرات اقلیمی و عدالت نژادی می شود.

افزایش حریم خصوصی دیتا و توسعه کسب و کارهای اشتراکی مختلف، بهبود عملکرد محصولات از راه هوش مصنوعی، تراشه های کامپیوتری سفارشی و رایانش کوانتومی از دیگر حوزه های مورد توجه گوگل بوده اند.

گوگل در جهت بسته کنترلهای حریم خصوصی، قابلیت جدیدی را معرفی نمود که به کاربران اجازه می دهد سابقه جست و جوی خویش را حذف نمایند. کاربران با استفاده از یک تب که در داخل اکانت گوگل آنها قرار دارد می توانند ۱۵ دقیقه آخر سابقه جست و جوی خویش را پاک کنند.

در این رویداد گوگل همینطور ابزارهای جدیدی را برای حفاظت از کلمات عبور و اجازه دسترسی به داده در نرم افزار اندروید معرفی نمود.

بر اساس گزارش رویترز، کنفرانس سالانه طراحان گوگل معمولا در نزدیکی دفتر مرکزی این شرکت در سیلیکون ولی برگزار می گردد و هزاران طراح نرم افزار از شرکتهای بزرگ و استارتاپها در آن شرکت می کنند تا با گزینه های جدید برنامه نویسی آشنا گردند.
1400/02/29
12:14:34
0.0 / 5
1177
تگهای خبر: ابزار , اینترنت , حفاظت , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ابر نت