استفاده هفت تولیدكننده چینی محصولات اپل از كارگران الزامی

استفاده هفت تولیدكننده چینی محصولات اپل از كارگران الزامی

ابرنت: یافته های یک تحقیقات حاکی از آنست که هفت شرکت چینی تولیدکننده محصولات اپل از کارگران الزامی استفاده می نمایند.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، تحقیقات اینفورمیشن نشان میدهد هفت شرکت تولیدکننده محصولات اپل از مسلمانان اویغور و سایر گروههای سرکوب شده منطقه شین جیانگ بعنوان کارگران الزامی استفاده می نمایند.

اپل قبل از این استفاده از نیروی کار الزامی اویغور توسط شرکتهای تامین کننده خود در چین را تکذیب کرده بود. اما تحقیقات اینفورمیشن نشان میدهد که استفاده از نیروی کار الزامی توسط این شرکتها بسیار گسترده تر از گزارشهای قبلی است.

طبق تحقیقات اینفورمیشن، تنها یکی از این شرکتها در شین جیانگ است که محل زندگی مسلمانان اویغور در غرب چین است. سایر کارگران از شین جیانگ به شرکتهایی مانند "لوکس شیر" منتقل می شوند که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان چینی محصولات اپل است.

اپل نام شرکتهای تولیدکننده محصولاتش را رسما اعلام نکرده اما اینفورمیشن نام این شرکتها را بوسیله اسناد رسمی و همین طور کارمندان فعلی آنها پیدا کرده است. آمازون، گوگل، مایکروسافت، فیسبوک و سایر شرکتها هم با تامین کنندگان مورد بحث ارتباط دارند.

طبق تحقیقات اینفورمیشن، شرکت "لنز تکنولوژی" که شیشه برای آیفون تولید می کند، از سال ۲۰۱۸ حدود ۶۰۰ کارگر از شین جیانگ دریافت کرده است. اپل به گزارش قبلی درباره استفاه شرکت "لنز تکنولوژی" از کارگران الزامی در دسامبر واکنش نشان داده و اعلام نموده بود هیچ گذشتی در این خصوص ندارد و هیچ شواهدی از اینکه اویغورها به کارخانه های این شرکت فرستاده شده اند، پیدا نکرده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، گزارش مارس ۲۰۲۰ موسسه سیاست راهبردی استرالیا هم ارتباطاتی بین شرکتهای تولیدکننده محصولات اپل و نیروی کار الزامی اویغور یافت.

منبع:

1400/02/22
10:14:44
0.0 / 5
992
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ابر نت