جریمه باردیگر روسیه برای توییتر

جریمه باردیگر روسیه برای توییتر

رگولاتور ارتباطات روسیه به دنبال وضع ۲۴ میلیون روبل (۳۲۱ هزار و ۵۸۶ دلار) جریمه برای توییتر به علت عدم حذف محتوای ممنوع در روسیه است.به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، رگولاتور ارتباطات دولتی روسیه (روس کومنادزور) هفته گذشته اعلام نمود که توییتر در عمل به درخواست روسیه برای حذف محتوای مجرمانه به سرعت عمل نکرده و برای انجام چنین کاری تعلل کرده است. کندی سرعت دسترسی به توییتر تا ۱۵ ماه مه بعنوان یک اقدام تنبیهی تمدید گردید.

خبرگزاری تاس اعلام نمود شش گزارش در ارتباط با توییتر در مورد کوتاهی در حذف محتوای مجرمانه که هر کدام جریمه احتمالی حداکثر چهار میلیون روبل را دارد، در دادگاهی در مسکو ثبت شده است. هیچ تاریخی برای رسیدگی به موارد مذکور تعیین نشده است.

دادگاهی در آوریل بر سر این اتهامات که در حذف محتوای مجرمانه اهمال کرده است، سه جریمه جداگانه ضد توییتر صادر کرد که مجموعا به ۸.۹ میلیون روبل بالغ شدند.

روس کومنادزور اعلام نمود از توییتر می خواهد محتوای مجرمانه ای که حاوی هرزه نگاری کودکان، اطلاعات در ارتباط با استفاده از مواد مخدر و تشویق خردسال برای ارتکاب خودکشی است را حذف کند. توییتر تکذیب کرده که پلت فرم این شبکه اجتماعی برای ترویج رفتارهای غیر قانونی مورد استفاده قرار می گیرد و اعلام نموده است که در سیاست این شرکت برای سو استفاده از کودکان هیچ اغماضی وجود ندارد و ترویج خودکشی یا خودزنی ممنوع می باشد.

روسیه در ماههای اخیر گام هایی را برداشته است تا کنترل بیشتری روی فعالیت پلت فرم های شبکه اجتماعی و شرکتهای فناوری خارجی اعمال نماید. مقامات روسیه از گوگل، فیسبوک و سایر شرکتهای فناوری به علت کوتاهی در حذف پست هایی که کودکان را به شرکت در اعتراضات غیرقانونی تشویق می کنند، شکایت کرده اند. این پرونده ها در فوریه بعد از اعتراضات سراسری به زندانی شدن الکسی ناوالنی که منتقد برجسته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است، گشوده شدند.

بر اساس گزارش رویترز، اپل هم هفته گذشته به علت سو استفاده از موقعیت برتر خود در بازار اپلیکیشن های موبایل ۱۲ میلیون دلار جریمه شد.

منبع:

1400/02/17
13:45:23
0.0 / 5
961
تگهای خبر: ارتباطات , شبكه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ابر نت