تجهیز هاب های پستی كشور به سورتینگ مكانیزه

تجهیز هاب های پستی كشور به سورتینگ مكانیزه

به گزارش ابرنت معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه پست مدرن باید به تکنولوژی مدرن مجهز باشد،  از راه اندازی سورتینگ مکانیزه هاب های پستی که ترافیک بالایی دارند اطلاع داد.


به گزارش ابرنت به نقل از ایسنا، مرسوله پستی شامل پاکت و بسته می شود. پاکت یا پست نامه مثل قبوض، گذرنامه، گواهینامه که در پاکت ارسال می شود و در مقابل بسته و امانت هستند. در گذشته که افراد به هم نامه می نوشتند، ترافیک نامه خیلی بیشتر از بسته و امانات بود که بعنوان هدیه و سوغات می فرستادند. اما در سالهای گذشته اتفاقی که در کل دنیا هم افتاده این است که حجم پست نامه در نمودار کمتر شده و بسته و امانت در حال افزایش می باشد.
افزایش حجم مرسولات پستی نیازمند این است که ظرفیت لازم ایجاد شود تا مرسولات در زمان کوتاهی به دست مشتری برسد. در حالیکه تا پیش از این، ترافیک قابل توجهی در مرکز تجزیه مبادلات لشکر که بعنوان هاب کشوری تلقی می شود، وجود داشت و همه خطوط بین استانی به شکلی به تهران متمرکز بود، شرکت ملی پست برای کاهش این ترافیک پنج هاب منطقه ای و تجهیز را راه اندازی نمود.
با راه اندازی خطوط پستی و هاب های منطقه ای، دیگر لازم نیست بسته ها ابتدا به تهران بیاید. ازاین رو سرعت ارسال بالا می رود، چونکه مرسوله به جای اینکه به تهران بیاید و بعد به استان ها برود، مستقیم بین استان ها مبادله می شود. از طرفی چون تخلیه و بارگیری نمی گردد، ضریب ایمنی مرسولات بالاتر می رود و عناصر کیفی بهبود پیدا می کند. همینطور وقتی خط های مستقیم برقرار می شود، در هزینه و زمان هم صرفه جویی می شود.
در این راستا به نقل از شرکت ملی پست، آیین افتتاح هاب پستی منطقه شمال کشور برگزار و خط مستقیم مازندران به گیلان افتتاح شد. رمضانعلی سبحانی فر - در این مراسم، مدیرعامل شرکت ملی پست، بازبینی و ارتقای زیرساخت ها را لازمه افزایش کیفیت، سرعت و دقت خدمات پستی برشمرد و اظهار داشت: راه اندازی هاب های پستی یکی از اصلی ترین اقدامات در بحث ارتقای زیرساخت ها بود که سرعت و دقت در عملیات پستی را به دنبال داشته است.
معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه پست مدرن باید به تکنولوژی مدرن مجهز باشد و امروز سورتینگ مکانیزه در حال بهره برداری است تا به عملیات سایر هاب های پستی سرعت دهد، از طریق اندازی سورتینگ مکانیزه هاب های پستی که ترافیک بالایی دارند اطلاع داد.
تجهیز ناوگان پستی با ۴۰ دستگاه کامیون و ۴۰۰ دستگاه وانت، تأمین ملزومات اساسی برای افزایش امنیت بسته های پستی ازجمله ترولی و باکس های ویژه حمل مرسولات از دیگر مواردی بود که رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست بعنوان سایر اقدامات برای ارتقای زیرساخت ها نام برد.
سبحانی فر افزود: اصلاح فرایندها اقدامی بود که از قبل در دستور کار قرار داشت و به علت شرایط کنونی جامعه سرعت بیشتری گرفت تا علاوه بر جلب اعتماد و افزایش ترافیک در شبکه پستی منجر به افزایش درآمدزایی در شبکه شود. برای افزایش سرعت کار تعداد پنج هاب پستی را پارسال راه اندازی کردیم تا بستری برای استان هایی که فرهنگ و زبان مشترک دارند برای بهره گیری از امکانات همدیگر فراهم گردد.
وی با بیان اینکه هم اکنون مردم استان های گلستان، گیلان و مازندران از نیازهای هم آگاه می شوند و می توانند بدون واسطه مایحتاج خویش را تأمین کنند، اظهار داشت: راه اندازی خطوط مستقیم سبب تسهیل در بهره مندی از امکانات بین شهری می شود. با راه اندازی خط مستقیم مازندارن به گیلان، دیگر نیاز نیست که امانات گیلان ابتدا به تهران بیاید بلکه مستقیم به مقصد ارسال می شود.
رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست با بیان اینکه این امر دو روز زمان ارسال را می کاهد از طریق اندازی خط مستقیم گیلان - اردبیل اطلاع داد.
1400/02/14
13:53:36
1019
0.0 / 5
این مطلب ابرنت را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط ابرنت
نظرات بینندگان ابرنت در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ابر نت